ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΧΗΣ

....Σήμερα, Δευτέρα 18 Μαρτίου, σύμφωνα με το Εορτολόγιο, γιορτάζουμε την Καθαρά Δευτέρα ....Ανοιχτό το Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού....

Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2019

11η Αγωνιστική στην Α΄Φωκίδας

Σε δύο αγώνες που είχαμε σήμερα για την 11η αγωνιστική  στην Α΄ Φωκίδας, οι γηπεδούχοι Διαγόρας Πολυδρόσου και Απόλλων Δελφών παραχώρησαν ισοπαλίες με την Ακαδημία Ιτέας και την Ακαδημία '94 αντίστοιχα.....

Στην Πολύδροσο η Ακαδημία ποδ. Ιτέας προηγήθηκε δύο φορές αλλά ο Διαγόρας απάντησε με γκολ των Αναγνώστου και Κονταξή για το τελικό 2-2, το οποίο όμως αδικεί τον Διαγόρα που έχασε πολλές ευκαιρίες. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται και για ακυρωθέν γκολ στο πρώτο ημίχρονο.
Στο Χρισσό ο Απόλλων Δελφών προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Γρηγόρη Δαμιανού. Η Ακαδημία '94 ισοφάρισε στην επανάληψη με τον Ιωάννου Κωστή