....Σήμερα Σάββατο του Λαζάρου, 27 Απριλίου. .....

Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2020

Κύπελλο Φωκίδας: Οι τρεις από τις τέσσερις ομάδες που προκρίθηκαν στα ημιτελικά.

Γνωρίζουμε τις τρεις από τις τέσσερις ομάδες που προκρίθηκαν στα ημιτελικά του κυπέλλου ερασιτεχνικών ομάδων Φωκίδας.
Η έκπληξη έγινε στην Πολύδροσο!....

Ο Απόλλων Δελφών χωρίς αγώνα αφού ο Αστέρας Ιτέας έχει αποσυρθεί, ο Απόλλων Ευπαλίου με δύο νίκες επί του Ησαΐα Δεσφίνας με 4-1 και 2-1.
Στην Πολύδροσο σήμερα έγινε η έκπληξη όπου ο Αμφισσαϊκός αν και ηττήθηκε στην παράταση από τον Διαγόρα με 3-2, προκρίθηκε με τα 2 εκτός έδρας τέρματα.
Ο σημερινός αγώνας που έγινε στην Πολύδροσο στην κανονική διάρκεια έληξε με 2-1 υπέρ του Διαγόρα σκορ με το οποίο είχε νικήσει ο Αμφισσαϊκός στον πρώτο αγώνα.
Οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση αν και ο Διαγόρας ήταν καλύτερος.
Να σημειωθεί ότι ο Πολυδροσιώτης τερματοφύλακας του Αμφισσαϊκού Στάθης Μουλαράς, απέκρουσε πέναλτυ των γηπεδούχων στην κανονική διάρκεια του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι αγωνίσθηκαν από το 70ο λεπτό με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μωραΐτη.
Την επόμενη Τετάρτη θα γίνει ο Αγώνας του Φωκικού με την Ακαδημία ’94.
Στον πρώτο αγώνα είχε νικήσει ο Φωκικός με 2-1.