....Παρασκευή 26 Απριλίου σήμερα . .....

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2019

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ & ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΑΓΩΝΩΝ 4ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ

Για την 4η αγωνιστική του 1ου κύκλου ερασιτεχνικών ομάδων κυπέλλου Φωκίδας στους σημερινούς αγώνες
4ος ΟΜΙΛΟΣ Απόλλων Ευπαλίου - Αετός Λιδορικίου 3-0.....

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ 3-0

Για το θεσμό του κυπέλλου ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ 2019/2020 ο Απόλλωνας με πάρα πολλές αλλαγές στη σύνθεση του κέρδισε την ομάδα του Αετού Λιδωρικίου με 3-0.
Τα γκολ πέτυχαν:
ΕΥΘΙΜΙΟΠΟΥΛΟΣ,
ΚΑΤΣΙΚΑΣ

ΚΑΙ ΒΙΤΟΣ.

ΦΩΚΙΚΟΣ ΑΣΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. ΙΤΕΑΣ 5-0
Για την 4η αγωνιστική του κυπέλλου Φωκίδας η ομάδας του Φωκικού αντιμετώπισε την αξιόμαχη ομάδα της Ακαδημίας Ιτέας επικρατώντας με το τελικό σκορ 5-0. Στην αρχή του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και απείλησαν την ομάδα του Φωκικού. Ο Φωκικός προηγήθηκε στο 20 λεπτό με γκολ του Ταμπάκη ύστερα από ωραία ασίστ του Πολίτη. Στο δεύτερο γκολ οι ρόλοι αντιστράφηκαν ο Ταμπάκης μοίρασε μία πολύ όμορφη ασίστ με τον Πολίτη να τελειώνει την φάση για το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φωκικός πέτυχε αλλά τρία τέρματα. Το 3-0 σημειώθηκε ύστερα από κόρνερ και κεφάλια του Ηλία Παππά, η οποία βρήκε σε αντίπαλο και κατέληξε στα δίχτυα. Το 4-0 σημείωσε ο Ταμάμης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή και το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Γιάννης Ταμπάκης με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής.

Φωκικός : Αναγνωστόπουλος Θωμάς

1. Ανοκε Μάριος (GK)
2. Κεφαλάς Παναγιώτης (12.Αλολάρης Δημήτρης)
3. Σεγδίτσας Γιώργος
4. Κοκμοτός Ιωάννης
5. Κουρελής Ανδρέας (C)
6. Παππάς Ηλίας
7. Γουργιώτης Ορέστης
8. Καλύβας Ηλίας (13. Σεγδίτσας Λεωνίδας)
9. Ταμάμης Νίκος

10. Ταμπάκης Γιάννης
⚽⚽
11. Πολίτης Αργύρης

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ 5-1

Εύκολη νίκη με 5-1 πέτυχε ο Διαγόρας επί της Ερατεινής κάνοντας το 3στα3 στον όμιλο του. Τα γκολ πέτυχαν ο Κυριτσόπουλος 12',72', Αναγνώστου 43', Τσότζωρας 47', Ρέββας 60'.
Το ΔΣ και όλο το ποδοσφαιρικό τμήμα του Διαγόρα εύχεται στον ποδοσφαιριστή μας Βασίλη Αναγνώστου που τραυματίστηκε στο σημερινό παιχνίδι, ταχεία ανάρρωση και γρήγορα να επιστρέψει γερός.Α.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (ΣΤΑΘΗΣ ΚΑΛΛΙΜΑΝΗΣ)