ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΧΗΣ

....Σήμερα Τετάρτη 24 Απριλίου.....

Κυριακή 24 Μαρτίου 2019

Α΄ΦΩΚΙΔΑΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Επανάληψη του αποτελέσματος του κυπέλλου για Ακαδημία ’94 και Αμφισσαϊκό στο μεταξύ τους σημερινό αγώνα για την 15η αγωνιστική στην Α΄Φωκίδας.
Στο άλλο παιχνίδι νίκη για την Τολοφώνα Ερατεινής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η Βαθμολογία, καθώς και η κλήρωση της ημιτελικής φάσης του κυπέλλου ερασιτεχνικών ομάδων Φωκίδας.....

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. ΙΤΕΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ 0-8
Η " Ελαφρά Ταξιαρχία " του Χρήστου Φλέγγα πέρασε σαν σίφουνας από το γήπεδο του Χρισσού και με εμφάνιση πρωταθλητή.
Κέρδισε με 0 - 8 την ομάδα της Ακαδημίας Ποδ. Ιτέας.
Τα γκολ: 6ο Φλέγγας Γ., 12ο Γεωργακόπουλος, 28ο Ζαχαρόπουλος, 33ο Ψυχογιός Κ., 44ο Παπανδρέου, 50ο Φλέγκας Δ., 72ο Παπανδρέου πεναλτι, 76ο αυτογκολ

ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 0-4
Άνετη νίκη με 0-4,πέτυχε σήμερα ο Διαγόρας στο Λιδορίκι με αντίπαλο τον τοπικό Αετό.
Μια νίκη που διατηρεί την ομάδα του Διαγόρα στην 2η θέση της βαθμολογίας.
Τα γκολ πέτυχαν ο Κονταξής στο 8ο,ο Σιώτης στο 30ο,ο Ματαράς στο 50ο και ο Αναγνώστου στο 83ο λεπτό.

ΗΣΑΙΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΛΦΩΝ:4-0
Το παιχνίδι δεν αντέχει κριτικής μιας και η ομάδα του Απόλλωνα Δελφών κατέβηκε χωρίς 12 ποδοσφαιριστές, με αποτέλεσμα την άνετη επικράτηση του Ησαΐα
Σκόρερ: Παπαγεωργίου Τ (2), Λεοντίου Δ., Λεσάι Α.

Στην κλήρωση που πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 21/03/2019 στο Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣ Φωκίδας, η Επιτροπή ορίζει τους αγώνες της Ημιτελικής Φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων ΕΠΣ Φωκίδας, ως ακολούθως: