Πρωτάθλημα Α' κατ. Φωκίδας 2η αγωνιστική Ακαδημία '94-Απόλλων Δελφών 2-2

Στο γήπεδο του Χρισσού έγινε σήμερα το παιχνίδι της Ακαδημίας με τον Απόλλωνα.
Ο Απόλλωνας σαφώς καλύτερος .....

.....σε όλη την διάρκεια περιορίστηκε στην ισοπαλία, γιατί κάποιος έτσι θέλησε.
Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με τον φιλοξενούμενο στην κοινή έδρα, να έχει την κατοχή , που όμως δεν συνδυάστηκε με κάποιο γκολ.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με πέναλτι γκολ του Δαμιανού στο 48', μετά από καταφανέστατο χέρι αμυντικού σε σέντρα.
Ο Απόλλωνας συνέχισε την πίεση και στο 57' έκανε το 0-2 με κοντινή κεφαλιά του Ζacellari, μετά από κόρνερ του Ζαχαρόπουλου και πρώτη κεφαλιά του Σούφρα που έβγαλε ο τερματοφύλακας της Ακαδημίας.
Και κάπου εκεί άρχισαν τα περίεργα συνεχή φάουλ που έστηναν στην άμυνα την ομάδα του Απόλλωνα, ενώ αντίθετα δεν δίνονταν. Φτάνουμε στο 69΄ που σε μία φάση που ο Σούφρας κλείνει ωραία τον επιθετικό αυτός πέφτει και ΝΑΙ πέναλτι και 1-2.
Στο 89' και ενώ ο Σούφρας τραυματίας έβγαινε από τον αγωνιστικό χώρο, έκανε το λάθος να κατεβάσει τις κάλτσες και να βγάλει τις επικαλαμίδες περπατώντας. ΝΑΙ δεύτερη κίτρινη και κόκκινη!!!!
Στο 97' σε αντεπίθεση η Ακαδημία κάνει το τελικό 2-2.