....Σήμερα, Πέμπτη 25 Απριλίου 2024, τιμάται η μνήμη των: Αποστόλου και Ευαγγελιστού Μάρκου . .....

Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2017

Βόλος ΝΠΣ - Αστέρας Ιτέας 5-0

Με ήττα ξεκίνησε  τις υποχρεώσεις του στην Γ΄Εθνική ο Αστέρας Ιτέας.
Στον Βόλο, ο Βόλος ΝΠΣ, επικράτησε με 5-0 του Αστέρα Ιτέας, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική του 4ου ομίλου.....
Με το δεξί άρχισε το πρωτάθλημα ο Βόλος ΝΠΣ, ο οποίος είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στον Αστέρα Ιτέας. Οι «κυανέρυθροι» ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στο ματς, κάτι που είχε σαν συνέπεια να προηγηθούν με 3-0 στο σκορ, χάρη σε δύο τέρματα του Ηλιόπουλου και ένα του Πέντα, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η ομάδα του Χουάν Φεράντο κατέβασε ταχύτητα, ωστόσο κατάφερε να πετύχει ακόμα δύο γκολ και να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της. Ντεντάκης και Μάντζης ήταν οι σκόρερ αυτών, αποτέλεσμα το οποίο έμελε να είναι και το τελικό του αγώνα.