ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΧΗΣ

....Σήμερα Παρασκευή, 19 Απριλίου, η Εκκλησία γιορτάζει τον Ακάθιστο ύμνο......

Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2014

Σούπερ Λαμία

Με νίκη πέρασε η Λαμία από την έδρα της Χαλκίδας (2-1) και έπιασε κορυφή στον 3ο όμιλο της Γ’ εθνικής....

Συναρπαστικοί αγώνες εξελίχθηκαν στην Γ’ εθνική αυτή την Κυριακή. Εκπλήξεις και ήττες - σοκ είχε το μενού.

Πρώτη και καλύτερη η Λαμία με την νίκη της στη Χαλκίδα (2-1), μέγα γκέλα της Λάρισας στη Φιλιππιάδα (1-0) και νίκη διατήρηση του Πανσερραϊκού στην 2η θέση επί του Εθνικού Αγιονερίου (2-0) ήταν τα σημαντικά της Γ’ εθνικής. Δείτε όλα τα αποτελέσματα.

Κορυφή έπιασε η Λαμία στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Η ομάδα της Ρούμελης επικράτησε με 2-1 στη Χαλκίδα και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Κύμης με την Τερψιθέα (1-1) βρίσκεται μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν πολύ νωρίς το σκορ με τον Κιπτίου στο 2’. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου η Χαλκίδα ισοφάρισε με τον Καραμπά (45’). Το φινάλε ήταν συναρπαστικό με τη Λαμία να πετυχαίνει το νικητήριο τέρμα δυο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα (88’). Έξαλλοι ήταν οι πανηγυρισμοί της ομάδας του Περικλή Αμανατίδη.