ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΧΗΣ

....Σήμερα Τρίτη 23 Απριλίου..... η εορτή του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου μεταφέρεται τη Δευτέρα, 6 Μαΐου 2024.....Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου.....

Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2014

Καινούριο - Γ.Σ. Παρνασσός 0-3

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για τη νέα χρονιά ο Γ.Σ. Παρνασσός κερδίζοντας εκτός έδρας με σκορ 0-3 την ομάδα του Καινούριου....
Ο Παρνασσός κυριάρχησε στο ματς και έκανε την καλύτερη του εμφάνιση για τη φετινή περίοδο.Στο πρώτο ημίχρονο αν και είχε αρκετές ευκαιρίες δεν κατάφερε να πετύχει γκολ όμως με το ξεκίνημα του δευτέρου ημίχρονου στο 46' ο Τσάφος με ωραίο σουτ απ'το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 0-1.Η συνέχεια ανήκε και πάλι στην ομάδα του Παρνασσού που δημιούργησε πολλές ευκαιρίες ακόμα και κατάφερε να πετύχει άλλα δύο γκολ στο 57' και το 80' με τον Σκοτίδα.

Γ.Σ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ : Στούκης,Τσαπρούνης,Στιβακτής,Ματαράς,