....Τετάρτη 17 Απριλίου 2024 σήμερα...Στις 12:00 η κηδεία της Αικατερίνης Νικ. Φούρλα, στην Πολύδροσο......

Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013

ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ 2006 1-1

Στην πρώτη του επίσημη εμφάνιση στο γήπεδό του ο Διαγόρας ήρθε ισόπαλος με τον Αμφισσαϊκό 2006  με 1-1
Στην Ιτέα Ο Αστέρας νίκησε τον Ησαΐα Δεσφίνας 3-0 και Ακαδημία - Γλύφα 2-5
( Τα άλλα ματς για την 2η αγωνιστική της Α Φωκίδας είναι σε εξέλιξη)....

Η ομάδα της Πολυδρόσου ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε με ωραίο σουτ του Prenga έξω από την περιοχή του να προηγηθεί με 1-0 σκορ για το 1ο ημίχρονο.
στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Θ. Αναγνωστόπουλου ήταν πολύ καλύτερη και ισοφάρισε στο 56΄λεπτό με τον Πάππο μέσα στη περιοχή μετά από ασθενή απόκρουση του Τζιβάρα.
Ο Αμφισσαϊκός διαμαρτύρεται και για την φάση του 82΄λεπτού.
Ο Κοτσαΐτης από φάουλ κατάφερε να πετύχει γκολ το οποίο όμως με υπόδειξη του επόπτη Γούρα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
Έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι, με τους παίκτες του Αμφισσαϊκού να βρίσκονται σε καλύτερη φυσική κατάσταση γιαυτό και επέβαλε  το παιχνίδι του στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο αγώνας
Στο 22΄ καλό σουτ  του Λύτρα άουτ.
23΄Κίτρινη στον Κοπανάκη
29΄τραυματισμός του Κοπανάκη Ι (τράβηγμα) και αλλαγή με τον Κοπανάκη ΙΙ.
32΄Σουτ από καλή θέση του Ρέββα απέκρουσε ο Ρίζος.
56΄ Μόνος του ο Κοτσαΐτης πρόλαβε ο Τζιβάρας.
82΄ Από φάουλ ο Κοτσαΐτης σημειώνει γκολ, το οποίο με υπόδειξη του επόπτη Γούρα ακυρώνεται ως οφσάιντ με διαμαρτυρίες και παράπονα από τους φιλοξενούμενους.