....Παρασκευή 26 Απριλίου σήμερα . .....

Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2019

Νίκες για Φωκικό και Διαγόρα στην 1η αγωνιστική για το κύπελλο της ΕΠΣ Φωκίδας

Στην 1η αγωνιστική του κυπέλλου ΕΠΣ Φωκίδας το Σάββατο για τον 1ο όμιλο ο Φωκικός νίκησε την Ακαδημία ποδ. Ιτέας με 0-7
- Ρεπό ο Απόλλων Δελφών..
Σήμερα το απόγευμα για τον 3ο όμιλο ο Διαγόρας Πολυδρόσου νίκησε εκτός έδρας την Τολοφώνα Ερατεινής με 0-1.
- Ρεπό η Ακαδημία 94.....
ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 0-1
Με το δεξί μπήκε ο Διαγόρας στο θεσμό του κυπέλλου  αφού επικράτησε εκτός έδρας της Ερατεινής με 0-1. Το γκολ πέτυχε στο 34ο λεπτό ο Βασίλης Αναγνώστου.

Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές και στον προπονητή της ομάδας μας για την σημερινή νίκη.
Καλή συνέχεια και στην ομάδα της Ερατεινής με υγεία.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. ΙΤΕΑΣ - ΦΩΚΙΚΟΣ 0-7
Για την πρώτη αγωνιστική του κυπέλλου η ομάδα του Φωκικού αντιμετώπισε την Ακαδημία Ιτέας, στο πρώτο επίσημο παιχνίδι σε αυτό το νέο ξεκίνημα που πραγματοποιεί η ομάδα.
Ο Φωκικός μπήκε αγχωμένα στο ματς στα πρώτα λεπτά και μετά το 15 άρχισε να ανεβάζει ρυθμούς με αποτέλεσμα το 0-1 στο 18 από τον Σεγδίτσα Λεωνίδα. Από εκεί και σε όλη τη διάρκεια του ματς συνέχισε να έχει τον έλεγχο και με άλλα δύο τέρματα πήγε στα αποδυτήρια με 0-3. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα δεν άλλαξε με τον Φωκικό να πιέζει τον αντίπαλο και να φτάνει στην επίτευξη άλλων τεσσάρων τερμάτων για να διαμορφωθεί το τελικό 0-7.