....Σήμερα Τετάρτη 24 Απριλίου.....

Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2018

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ης αγων. ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΦΩΚΙΔΑΣ

Με νίκες προχώρησαν Ο Διαγόρας Πολυδρόσου, ο Αμφισσαΐκός και ο Απόλλων Ευπαλίου, στην σημερινή 4η αγωνιστική για το Κύπελλο Φωκίδας....

Τα αποτελέσματα
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ - ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ 1-0 (0-0)
ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ - ΑΠΟΛΩΝ ΔΕΛΦΩΝ 4-1 (2-0)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ - ΓΛΥΦΑΔΑ 4-0 (2-0)

Νίκη που ουσιαστικά σημαίνει και πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου Φωκίδας,πέτυχε σήμερα ο Διαγόρας με 1-0 απέναντι στην Α.Σ.Τ. Ερατεινή. Μπορεί το σκορ να κρατήθηκε σε χαμηλά επίπεδα,όμως η ομάδα μας είχε αρκετές ευκαιρίες για να φτάσει σε περισσότερα γκολ στο παιχνίδι.Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε στο ντεμπούτο του ο ηγέτης της ομάδας μας Κώστας Ρέββας στο 79ο λεπτό.Η ομάδα μας μέρα με τη μέρα δείχνει ότι αλλάζει προς το καλύτερο,και με την προσθήκη των ποδοσφαιριστών οι οποίοι επιστρέφουν από τις επαγγελματικές υποχρεώσεις τους,θα δείξει ένα τελείως διαφορετικό πρόσωπο με την έναρξη του φετινού Πρωταθλήματος.
Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές και στον προπονητή της ομάδας μας για την σημερινή νίκη, που ισοδυναμεί με πρόκριση στα προημιτελικά του θεσμού.Συνεχίζουμε.....

Η σύνθεση του Διαγόρα:ΓΙΑΓΚΙΛΙΤΣΗΣ,ΜΑΤΑΡΑΣ,ΡΙΖΟΣ,ΜΙΤΕV,ΚΥΡΙΤΣΗΣ Ι.Λ.,ΣΙΩΤΗΣ,ΑΛΕΞΙΟΥ,ΡΑΠΤΗΣ,
ΘΑΝΑΣΙΑΣ,ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ,ΣΟΥΛΙΑΣ

Ενώ αγωνίστηκαν και οι:
ΚΥΡΙΤΣΗΣ Ι.Θ.,ΡΕΒΒΑΣ,ΤΣΙΤΟΥΡΗΣ,ΦΟΥΡΛΑΣ

Αμφισσαικός- Απόλλων Δελφών 4-1 Μετά από ένα κακό παιχνίδι για την ομάδα μας, ηττηθήκαμε από τον ανώτερο Αμφισσαικό με 4-1 Τα 2 γρήγορα πέναλτι στο 25' και 31' , μετέτρεψε σε γκολ ο Ταμπάκης για τον Αμφισσαικό και έτσι έληξε το ημίχρονο παρά τις κάποιες προσπάθειες να σκοράρουμε. Στο β' μέρος προσπαθήσαμε να επιτεθούμε ομαδικα αλλά χωρίς αποτέλεσμα, στο 68' σε αντεπίθεση γίνεται το 3-0. Για την ομάδα μας μείωσε ο Δαμιανός με ωραίο χτύπημα φάουλ στο 88' αλλά στις καθυστερήσεις έγινε το 4-1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΛΦΩΝ (Καρατζόγλης Γιώργος) 1. ΚΡΙΣΤΟ ΛΑΜΠΡΟ 2.ΚΑΡΑΔΗΜΟΣ ΔΗΜΟΣ 3.ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΝΙΚΟΣ 4. BEJLERI ERSIL 5.ΣΟΥΦΡΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 6. ΣΚΟΥΤΑΣ ΠΑΝΟΣ 7.ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΘΥΜΙΟΣ 8.ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 9.ZACELLARI ERION 10.ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 11.ΔΑΜΙΑΝΟΣ Ν. ΓΡΗΓΟΡΗΣ (C) 12. ΜΑΡΓΩΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 13.ΠΕΤΣΑΒΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 14. ΦΟΥΤΖΟΥΤΖΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 15. GORANI ERGIS 16. ΦΟΥΤΖΟΥΤΖΟΓΛΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΛΛΑΓΕΣ.. 61' ΠΕΤΣΑΒΑΣ αντί ZACELLARI 67' MAΡΓΩΝΗΣ αντί ΣΟΥΦΡΑ 78' ΦΟΥΤΖΟΥΤΖΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ αντί ΣΚΟΥΤΑ