....Σήμερα Τετάρτη 24 Απριλίου.....

Σάββατο 31 Μαρτίου 2018

Α΄ΦΩΚΙΔΑΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 20ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ. 1η ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΦΩΚΙΚΟ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής στην Α΄κατηγορία Φωκίδας.
Μετά τη μεγάλη εμφάνιση και νίκη επι του Απόλλων Ευπαλίου τη προηγούμενη αγωνιστική, ήρθε ακόμη μια τεράστια εμφάνιση απο τους ποδοσφαιριστές του Ησαΐα......

Για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος, η ομάδα της Δεσφίνας αντιμετώπισε τον πρωτοπόρο Φωκικό, με μοναδικό κίνητρο μια νίκη γοήτρου, που θα εξασφάλιζε ταυτόχρονα και τη 3η θέση στο βαθμολογικό πίνακα.
Στο πρώτο μέρος ο Ησαΐας προηγήθηκε στο 37´ με το Δημήτρη Λεοντίου. Μετά απο εκτέλεση φάουλ του Βαλαούρα, ακολούθησαν μονομαχίες στην αντίπαλη περιοχή, με το Λεοντίου να παίρνει το ριμπάουντ και να πλασάρει εύστοχα για το (1-0) που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο (51´) ο Παναγιώτης Πάνος προωθήθηκε απο δεξιά και βλέποντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα λίγα μέτρα έξω απο τα δοκάρια του, πέτυχε ενα γκολ “ποίημα“ που βάζει αναμφισβήτητα υποψηφιότητα για γκολ της χρονιάς.

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι.. Διαγόρας και Απόλλωνας Ευπαλίου έμειναν στο 0-0.