Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017

Γ΄Εθνική 13η αγωνιστική - 4ος Όμιλος Ήττα για τον Αστέρα Ιτέας

Ο Αμβρύσσεας πήρε τη νίκη στο Καρπενίση.
Καλή η εμφάνιση του Αστέρα Ιτέας στον Βόλο αν και ηττήθηκε με 2-1.....

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, μετά το γκολ του Αστέρα στο 38΄η αστυνομία έβγαλε τους φιλάθλους της Ιτέας έξω από το γήπεδο.

Το φιλμ του αγώνα Νίκης Βόλου - Αστέρα Ιτέας 2-1

Νίκη Βόλου (Ξηροφώτος-Μπούις): Τζήμας, Γενιτσαρίδης, Δημολιός, Βέργος, Καρτσαμπάς, Γιάκοβλεφ, Μέτσε, Ντόλγκι, Ιορδανίδης, Μπάιριτς, Τζιώρας
Αστέρας Ιτέας (Κ. Λίβας): Πάπος, Αρκουμάνης, Αντωνόπουλος, Ζανιάς, Κοντογιώργος, Μπογκντάνι, Γεωργουσόπουλος, Χαραλαμπίδης, Αλεξίου, Αντωνίου, Σεΐτι

3' Γκολ για τη Νίκη Βόλου
Ο Μπάιριτς με "φωτοβολίδα" λίγα μέτρα έξω από την περιοχή των φιλοξενούμενων
έστειλε την μπάλα πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι κι έπειτα στα δίχτυα της εστίας του ανήμπορου να αντιδράσει Πάπου
2' Ευκαιρία για τον Αστέρα Ιτέας
Ο Γενιτσαρίδης με σωτήριο τάκλιν προλαβαίνει τον Αντωνόπουλο πριν πλασάρει τον Τζήμα
35' Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα
Ο Χαραλαμπίδης με τακουνάκι θα βγάλει σε θέση βολής τον Αλεξίου, όμως το σουτ που επιχείρησε πέρασε ψηλά άουτ

38' Γκολ για τον Αστέρα Ιτέας
Σκόρερ ο Κοντογιώργος, ο Αντωνίου εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά
ο Κοντογιώργος πιο ψηλά απ' όλους με κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας για τον Αστέρα Ιτέας

50΄Γκολ για τη Νίκη Βόλου
Μπάιριτς και πάλι ο σκόρερ της Νίκης
Ο Κροάτης με προσωπική ενέργεια ελευθερώθηκε και με σουτ λίγο έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Πάπου
65' Δοκάρι για τη Νίκη Βόλου
Ο Ιορδανίδης με δυνατό σουτ από την γωνία της περιοχής των φιλοξενούμενων θα "σημαδέψει" το δεξί δοκάρι της εστίας του Πάπου, χάνοντας σπουδαία ευκαιρία να τριπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του
78' Στη θέση του Σεΐτι ο Τοπούζι, για τον Αστέρα
85' Χαρδαλούπας αντί Κοντογιώργου για τον Αστέρα Ιτέας
87' Γαρυφαλλόπουλος αντί του Γιάκοβλεφ για τη Νίκη Βόλου
91' Λάιος στη θέση του Ιορδανίδη για τη Νίκη Βόλου
94' Στη θέση του Τζιώρα ο Βουρδάκης για τη Νίκη Βόλου

5' Ματθαίου στη θέση του Βουρδάκη για τη Νίκη Βόλου

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

4ος όμιλος (13η αγωνιστική)
 Αχιλλέας Φαρσάλων-ΑΟ Σελλάνων 1-1 (22' Νεμπεγλέρας / 90+ )
 ΓΣ Αλμυρού-Ολυμπιακός Βόλου 1-0 (8' Φλίγκος)
 ΑΟ Θήβα-Ρήγας Φεραίος 3-0 (3'-34' Χατζηλάμπρος, 60' Σίλβα)
ΠΟΚ Βελούχι-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-3 (15' Ντος Σάντος, 50' Σούκιας, 66' Μανιδάκης)
 Νίκη Βόλου-Αστέρας Ιτέας 2-1 (3'-50' Μπάιριτς / 39' Κοντογιώργος)
ΝΠΣ Βόλος-Διγενής Νεοχωρίου 5-0

Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου