....Σήμερα Τετάρτη 24 Απριλίου.....

Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013

ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ 1-1 ΣΕ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΜΑΤΣ- ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗ ΦΩΚΙΔΑ

Σε αγώνα με κύριο χαρακτηριστικό τη δύναμι, ο Διαγόρας ήρθε ισόπαλος του Αστέρα Ιτέας με 1-1
Σε ένα μάτς με 7 κίτρινες κάρτες...
η ομάδα του Διαγόρα προηγήθηκε με γκολ του Νάστου Αν., μετά από πολύ καλή μπαλιά στου Καρυώτη..
Στο 16 λεπτό απο καλή θέση ο Ρέββας έστειλε τη μπάλα αουτ και στο επόμενο λεπτό 17΄ ο Δελής ισοφάρισε για τον Αστέρα.
Στο 22΄ δυνατό σούτ του Πολυζωΐδη βρήκε το κάθετο δοκάρι του Διαγόρα.
Αναγκαστικές αλλαγές έκανε ο Διαγόρας στο 27 ο Κοπάνάκης ΙΙ, αντικατέστησε τον Κοπανάκη ΙΙκαι στο 31΄ο Τζιβάρας αντικατέστησε τον Κυρίτση Π.
Στο 35΄ είχαμε κίτρινη κάρτα στον Ξεπλάτη .
Πάλι σε δυνατό σουτ του Πολυζωΐδη στο 39΄απέκρουσε εντυπωσιακά ο Σούλιας.
Το 1-1 έμεινε με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Αστέρας πραγματοποίησε την πρώτη του αλλάγή, με τον Παπαγεωργίου να παίρνει την θέση του Ξεπλάτη.
Στο 51΄ λεπτό κίτρινες για Νάστο και Πολυζωΐδη και στο 52΄λεπτό για Χαρδαλούπα και Ζήση.
Στο 53΄λεπτό καλό σούτ του Χαρδαλούπα αουτ.
Στο 55΄η τρίτη αλλαγή για τον Διαγόρα με τον Κονταξή να παίρνει τη θέση του Ζήση.
Στο 64΄ κίτρινη για Τολκούτση.
Αλλαγή του Αστέερα στο 71΄με τον Hysa να αντικαθιστά τον Πολυζωίδη.
Στο 80΄λεπτό σειρά για κίτρινη είχε ο Σούλιας για καθυστέριση.
Αλλαγή για το Αστέρα στο 84΄λεπτό ο Καστανόπουλος πήρε τη θέση του Κουβέλη.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, στο δεύτερο ο Αστέρας ήταν καλύτερος.
Καλή η διαιτησία του Κουφογιάννη Δ. και των βοηθών Γκούσαρη Βάσω και Κονίδα Β.
Οι δηλώσεις των προπονητών.

Οι συνθέσεις:

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ

ΣΟΥΛΙΑΣ Α., ΚΥΡΙΤΣΗΣ Ι., ΚΟΠΑΝΑΚΗΣ Π. I ( 27΄ ΚΟΠΑΝΑΚΗΣ Π. ΙΙ)), ΛΕΣΣΗΣ Μ., ΚΥΡΙΤΣΗΣ Π. ( 31΄ΤΖΙΒΑΡΑΣ Θ.), ΚΑΡΥΩΤΗΣ Κ., ΡΕΒΒΑΣ Κ., ΖΗΣΗΣ Κ. 9 ΚΟΝΤΑΞΗΣ Α.), ΝΑΣΤΟΣ ΑΛ., ΝΑΣΤΟΣ ΑΝ., PRENGA E.,

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ Ε., SNIHUR V., ΤΟΛΚΟΥΤΣΗΣ Ι., ΜΑΥΡΟΦΡΥΔΗΣ Ν., ΔΕΛΗΣ Ι., ΙΩΑΝΝΟΥ Κ., ΚΟΥΒΕΛΗΣ Ε. ( 84΄ΚΑΣΤΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ.),

ΞΕΠΛΑΤΗΣ Χ. ( 46΄ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Α.,), ΧΑΡΔΑΛΟΥΠΑΣ Κ., ΤΟΠΟΥΖΙ Α., ΠΟΛΥΖΩΙΔΗΣ Α. (71΄  HYSA K.),

Στα άλλα σημερινά μάτς της Α΄κατηγορίας στη Φωκίδα είχαμε
ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ  2-3 στο πρώτο ημίχρονο η Γλυφάδα που έμεινε μόνη της στην κορυφή, προηγήθηκε με 0-3.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ - ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ ΧΡΥΣΣΟΥ 3-1 ( 2-1)
Στην Β΄κατηγορία ο Ανδρούτσος Γραβιάς νίκησε τα Σάλωνα με 2-0
Τέλος οι μικροί του Φωκικού ηττήθηκαν από την Παναχϊκή στην Άμφισσα με 1-4