....Πέμπτη 28 Μαρτίου σήμερα.....

Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020

ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α΄ ΦΩΚΙΔΑΣ

Τρείς αγώνες είχαμε σήμερα για την 3η αγωνιστική της Α΄Φωκίδας.....

Η πρωτοπόρος ομάδα του Απόλλωνα Ευπαλίου ΄΄καθάρισε΄΄ το παιχνίδι από το 1ο ημίχρονο, όπου σημείωσε και τα 5 τέρματα της νίκης επί του Αετού Λιδωρικίου.

Στο 2ο παιχνίδι η ομάδα της Ακαδημίας 94 στο 2ο ημίχρονο πέτυχε δύο γκολ με αντίπαλο τον Αμφισσαϊκό και πήρε τους τρεις βαθμούς.

Στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας, ο Ησαΐας Δεσφίνας, αν και με 10 παίχτες από το 16ο λεπτό, νίκησε εκτός έδρας τον Αστέρα Ιτέας με 1-2.

Το 0-1 έγινε στο 15ο λεπτό μετά από χτύπημα πέναλτι του Παπαγεωργίου Αν.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, (16΄) αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Μαναίος της ομάδας της Δεσφίνας, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίχτες.

Στο 20΄της αναμέτρησης ο Μακρυδόγλου με συρτό σούτ έκανε το 0-2 για τον Ησαΐα.

Στο 39ο λεπτό ο Παπαγεωργίου Αν. είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι του Αστέρα.

Στο 67΄ο Δαμπάνης, του Αστέρα, με χτύπημα πέναλτι μείωσε σε 1-2.

Στο 86΄ο Ησαΐας κέρδισε πέναλτι. Το χτύπησε ο Παπαγεωργίου Αν. , αλλά αυτή τη φορά απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Αστέρα Λύτρας.

Τελικό σκορ 1-2 για τον Ησαία Δεσφίνας.

Αύριο στις 15:00 θα γίνουν οι αγώνες