Ο Φωκικός είναι η τέταρτη ομάδα για τα προημιτελικά στο κύπελλο Φωκίδας

ΦΩΚΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ 94 2-1
Ο Φωκικός είναι η 4η ομάδα που προκρίθηκε για ....
την προημιτελική φάση του κυπέλλου ερασιτεχνικών ομάδων Φωκίδας.
Ο Φωκικός νίκησε σήμερα την Ακαδημία 94 με το ίδιο σκορ που είχε επιβληθεί και στον 1ο αγώνα με 2-1.
Ο δυνατός αέρας δυσκόλεψε τις ομάδες να παίξουν καλό ποδόσφαιρο.
Τα γκολ πέτυχαν στο 4ο λεπτό μετά από χτύπημα φάουλ ο Ζιώγας, ισοφάρισε για την Ακαδημία με πλασέ σουτ ο Μπιστόλας στο 21ο λεπτό και στις καθυστερήσεις στο 94΄ο Πολίτης πάλι με χτύπημα φάουλ έκανε το 2-1.
Ο Φωκικός θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Ευπαλίου που προκρίθηκε μετά από δύο νίκες επί του Ησαΐα Δεσφίνας με 4-1 και 2-1.
Στο άλλο ζευγάρι ο Απόλλων Δελφών που προκρίθηκε χωρίς αγώνα αφού ο Αστέρας Ιτέας έχει αποσυρθεί, θα αντιμετωπίσει την  ομάδα έκπληξη, τον Αμφισσαϊκό που προκρίθηκε εις βάρος του Διαγόρα Πολυδρόσου.
Στον 1ο αγώνα ο Αμφισσαϊκός είχε νικήσει με 2-1 και στον 2ο ηττήθηκε με 2-3 στην παράταση.