....Μεγάλη Δευτέρα 29 Απριλίου: Από τη σημερινή μέρα ξεκινούν τα άγια Πάθη του Κυρίου μας Ιησού Χριστού. .....

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2020

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΦΩΚΙΔΑ – ΝΙΚΗΤΗΣ Ο ΗΣΑΪΑΣ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΓΟΡΑ

Δεν μπόρεσε ο Διαγόρας Πολυδρόσου να σταματήσει την νικηφόρα πορεία του Ησαΐα Δεσφίνας.....
Παραμένει στην 1η θέση ο Φωκικός μετά και την σημερινή του νίκη επί του Αμφισσαϊκου.

Έτσι εκτός απροόπτου η πρώτη θέση θα κριθεί στην αναμέτρηση στην Δεσφίνα με τον τοπικό Ησαΐα
Η ομάδα της Δεσφίνας καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 0-1 με γκολ του Π. Δρίβα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Διαγόρας πίεσε για την ισοφάριση χωρίς αποτέλεσμα. Στις καθυστερήσεις ο Ησαΐας κέρδισε πέναλτυ, αλλά η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι για να παραμείνει το τελικό 0-1.
Αγγλικό σκορ στον αγώνα της Ακαδημίας 94 με την Γλυφάδα και νικητές τους γηπεδούχους με 4-3 αν και έχαναν στο πρώτο ημίχρονο.
Νίκησε και τον Απόλλων Δελφών ο Αετός Λιδορικίου και ανέβηκε βαθμολογικά.
Η Ακαδημία Ιτέας σήμερα νίκησε εκτός έδρας τον Τολοφώνα Ερατεινής με 1-2