....Σήμερα, Δευτέρα 18 Μαρτίου, σύμφωνα με το Εορτολόγιο, γιορτάζουμε την Καθαρά Δευτέρα ....Ανοιχτό το Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού....

Για την 6η αγωνιστική στην Α΄ κατηγορία Φωκίδας έγιναν σήμερα 2 αγώνες.....

Η Γλυφάδα Δωρίδας με 4 γκολ στο 2ο ημίχρονο νίκησε την Ακαδημία '94 με 4-0.
Στο άλλο παιχνίδι η Ακαδημία Ποδ. Ιτέας νίκησε την Τολοφώνα Ερατεινής  με 3-2.
Χθές είχαμε:
Το ντέρμπι της ημέρας όπου ο Ησαΐας Δεσφίνας ανώτερος του Διαγόρα νίκησε και πήρε τους τρεις βαθμούς που τον φέρουν μόνο του στην 3η θέση.
Ο Απόλλων Δελφών παρέμεινε 2ος στην Βαθμολογία νικώντας άνετα τον Αετό Λιδορικίου.
Ο 1ος του Βαθμολογικού πίνακα Φωκικός έκανε το 6 στα 6 με άνετη επικράτηση επί του Αμφισσαϊκού.
Αύριο θα γίνουν οι αγώνες
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. ΙΤΕΑΣ - ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ
ΓΛΥΦΑΔΑ ΔΩΡΙΔΑΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ '94

ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 1-0
Με 1 γκολ του Μακρυδόγλου στις καθυστερήσεις ο Ησαΐας πήρε τη νίκη επί του Διαγόρα με 1-0
Η ομάδα της Δεσφίνας ήταν καλύτερη κυρίως στο 1ο ημίχρονο όπου είχε 5 χαμένες ευκαιρίες και 2 δοκάρια.
Χαμένη ευκαιρία είχε και ο Διαγόρας στο 1ο ημίχρονο.

ΑΠΟΛΛΩΝ-ΑΕΤΟΣ ΛΙΔ. 3-1
Εύκολη νίκη για την ομάδα των Δελφών . η οποία θα μπορούσε να έρθει ευκολότερα αν ήταν πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια( 3 δοκάρια και πολλά τετ-α-τετ)
Τα γκολ πέτυχαν οι Δαμιανός 11', αυτογκολ στο 27' και Φουτσουτζόγλου στο 73''
Την εύκολη νίκη επισκίασε ο τραυματισμός του Δαμιανού( ρογμώδες κάταγμα στο 5ο μετατάρσιο του αρ. ποδιού).
ΑΛΛΑΓΕΣ
51' ΦΟΥΤΣΟΥΤΖΟΓΛΟΥ αντι ΜΑΡΓΩΝΗ
75' GORANI αντι ΤΟΠΟΥΖΙ
81' ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ αντι ΤΣΩΝΗ
85' ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ αντι ΔΑΜΙΑΝΟΥ

ΦΩΚΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ 2006 7-0
Η ομάδα του Φωκικού συνέχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα κερδίζοντας αυτή την φορά την ομάδα του Αμφισσαϊκού. Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ άνοιξε ο Τσαούσης ύστερα από όμορφη εναλλαγή της μπάλας και όμορφο τελείωμα του παίκτη μας. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρία να ισοφαρίσουν όμως τελευταία στιγμή ο Κοκμοτός έκοψε τον αντίπαλο επιθετικό. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με άλλα τρία γκολ, το 2-0 από τον αρχηγό Κουρελή ύστερα από φάουλ του Ταμπάκη, το 3-0 ο Αλολάρη μετά από όμορφη ασίστ του Σεϊνόφσκι και το 4-0 ο Ταμπάκης με προσωπική ενέργεια.
Στο δεύτερο μέρος ο Φτόνι αρχικά και στη συνέχεια ο Πολίτης με δύο προσωπικά γκολ διαμόρφωσαν το τελικό 7-0.