....Τίτη σήμερα 19 Μαρτίου....

Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2019

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΗΝ Α΄ΦΩΚΙΔΑΣ - ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Άνετη νίκη για τον Ησαΐα Δεσφίνας στην Ερατεινή και ισοπαλία της Ακαδημίας Ιτέας με τον Διαγόρα Πολυδρόσου στους σημερινούς αγώνες για την 3η αγωνιστική στην Α΄κατηγορία Φωκίδας.....

Στους χθεσινούς αγώνες:
Το σκορ της ημέρας πέτυχε ο Φωκικός για την 3η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας Φωκίδας.
Ο Απόλλων Δελφών νίκησε την Ακαδημία '94 και ο Αμφισσαϊκός τον Αετό στο Λιδορίκι.

ΦΤΟΝΙ ⚽⚽⚽ (17. ΣΕΪΝΟΦΣΚΙ)
Η ομάδα του Φωκικού μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο 3ο λεπτό προηγήθηκε με γκολ του Αργύρη Πολίτη. Στη συνέχεια μέχρι το 20ο λεπτό τί σκορ είχε φτάσει στο 4-0 με γκολ των Σεγδίτσα Λεωνίδα, Φτόνι και Αλολάρη.
Μέχρι το ημίχρονο ο Αλολάρη με δύο γκολ και ο Φτόνι με άλλο ένα ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 7-0.
Στο δεύτερο μέρος ο Φτόνι σημείωσε το τρίτο προσωπικό του γκολ και έκανε το 8-0 , ενώ ο Αλολάρη μετά από όμορφη πάσα του Ταμάμη σημείωσε το 9-0.
Η ομάδα της Γλυφάδας μείωσε σε 9-1 ύστερα από όμορφο τελείωμα του επιθετικού της ομάδας.

ΑΠΟΛΛΩΝ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ '94 2-1
Μετά από ένα όμορφο αγώνα η ομάδα του Απόλλωνα κέρδισε σήμερα στο γήπεδο του Χρισσού 2-1 την ακαδημία της Άμφισσας.
Η ομάδα των Δελφών μπήκε δυνατά παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και προηγήθηκε με 2 όμορφα γκολ των Λάμπρου και Δρίβα με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή και τα δύο, στο 20' και 25' αντίστοιχα. Η ομάδα της Άμφισσας μείωσε με πολύ μακρινό φάουλ, στο 39'.
Η ανωτερότητα του Απόλλωνα ήταν εμφανής σε όλον τον αγώνα και θα μπορούσε να σκοράρει κι άλλα τέρματα και συγκεκριμένα με ωραίο σουτ του Δαμιανού που κατέβασε από το Γ ο τερματοφύλακας της ακαδημίας, δοκάρι του Ζαχαρόπουλου και χαμένο τετ-α-τετ του Μαργαρίτη.

ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ – ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ 2006 0-1
Ο Αμφισσαϊκος σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι κατάφερε να αποδράσει με το διπλό με γκολ του ΚΑΡΙΑΜΠΑ, σημειώνοντας έτσι τη 1η νίκη στο πρωτάθλημα.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. ΙΤΕΑΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 0-0
Μία ακόμη κακή εμφάνιση,και απώλεια και άλλων βαθμών για τον Διαγόρα που κόλλησε στο 0-0 εκτός έδρας με την Ακαδημία Ιτέας.
Αν και στο ματς η κατοχή ήταν καθαρά στα πόδια των παικτών του Διαγόρα, αλλά και τις πολλές ευκαιρίες που είχε, λόγω όμως των κακών επιλογών στην τελική προσπάθεια το γκολ δεν ήρθε.