ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΧΗΣ

....Παρασκευή 29 Μαρτίου σήμερα..... Β Χαιρετισμοί της Παναγίας....

Σάββατο 20 Απριλίου 2019

Ο Αστέρας Ιτέας κατέκτησε τον 34ο τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Φωκίδας ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

Σήμερα το απόγευμα στις 17:00 διεξήχθη στο Δημοτικό Γυμναστήριο Άμφισσας ο τελικός Κυπέλλου της ΕΠΣ Φωκίδας, ανάμεσα στο Αστέρα Ιτέας και τον Απόλλωνα Ευπαλίου.
Νικητής και Κυπελλούχος Φωκίδας....
για την φετινή περίοδο 2018-2019 αναδείχθηκε, για 13η φορά στην ιστορία του, ο Αστέρας Ιτέας με σκορ  1-0.
Το γκολ σημείωσε: ο Κακκάβας στο 30' .
Οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο Δημοτικό γυμναστήριο Άμφισσας, παρακολούθησαν ένα δυνατό παιχνίδι.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας ήταν καλύτερος και στο διάστημα από το 25ο λεπτό έως το τέλος του ημιχρόνου πίεσε ασφυκτικά τον Απόλλωνα. Στο διάστημα αυτό έχασε καλές ευκαιρίες με τον Κακκάβα και τον Σεϊτι. Στο 30ο λεπτό σε μια φάση διαρκείας στα καρέ του Απόλλωνα ο Κακκάβας πέτυχε το γκολ της νίκης.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας ανέβασε την απόδοσή του και το παιχνίδι έγινε αμφίρροπο χωρίς όμως κάποια ομάδα να πετύχει γκολ.
Ο Αστέρας Ιτέας μετά την εξαιρετική του πορεία στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής, δίκαια κατέκτησε το 13ο κύπελλο Φωκίδας στην ιστορία του.