ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΧΗΣ

....Παρασκευή 29 Μαρτίου σήμερα..... Β Χαιρετισμοί της Παναγίας....

Πέμπτη 10 Μαΐου 2018

Παλαίμαχοι μικτης δασκάλων Φθιώτιδας - Παλαίμαχοι Διαγόρα Πολυδρόσου 4-4

Με σκορ 4-4 έληξε το παιχνίδι των παλαιμάχων της μικτής ομάδας των δασκάλων Φθιώτιδας και του Διαγόρα Πολυδρόσου χθες το απόγευμα στο γήπεδο της Ροδίτσας......

Το σκορ άνοιξε η ομάδα του Διαγόρα που προηγήθηκε στο εικοστό λεπτό 20' με τον συνήθη ύποπτο κεντροεπιθετικό Κώστα Πολύχρονο με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.
Στο τριάντα οκτώ 38' η ομάδα του Διαγόρα διπλασίασε το σκορ και έκανε το μηδέν δυο. Έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52' μείωσε η ομάδα των δασκάλων σε 1-2.
Στο 55' τραυματίστηκε ο βετεράνος Παναγιώτης Καραχρήστος και εκεί χάθηκε για λίγο η ισορροπία του παιχνιδιού που είχε σαν αποτέλεσμα οι δάσκαλοι να ισοφαρίσουν και να προηγηθούν με 4-2 σκοράροντας στο 60' στο 70' και στο 75' του αγώνα.
Η ψυχή και το πείσμα των παλαίμαχων του Διαγόρα ήταν τέτοιο που είχε σαν αποτέλεσμα να ισοφαρίσει το παιχνίδι με τον Ηλία Κυρίτση στο 85' και στο 89' του αγώνα.
Εδώ πρέπει να πούμε ότι το παιχνίδι έγινε σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο και οι ομάδα των δασκάλων είχε παλαιούς παίκτες της Λαμίας όπως Δ.Λέντα, Π.Αλεξίου, Ν.Τσιάμη κλπ.
Για την ομάδα του Διαγόρα διακρίθηκαν οι: Ε.Καλλαμάνης, Η.Κυρίτσης, Ν.Ηλιόπουλος, Κ.Πολύχρονος.