....Σήμερα, Πέμπτη 25 Απριλίου 2024, τιμάται η μνήμη των: Αποστόλου και Ευαγγελιστού Μάρκου . .....

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 58-67 - ΦΩΤΟ

Η Μαλεσίνα πέρασε με το διπλό από την Αμφίκλεια κερδίζοντας τον Άρη με 67-58 ......
και σε απόσταση βολής από την κορυφή η ομάδα του Θάνου εξακολουθεί να έχει βλέψεις για το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.
Οι φιλοεξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ καλά και προηγήθηκαν με 2-13 αλλά ο Άρης κατάφερε και μάζεψε τη διαφορά στο 10λεπτο (10-17). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές στο β’ 10λεπτο και πέρασαν μπροστά με 29-26 και 32-30 στο ημίχρονο.
Η Μαλεσίνα με πολύ καλή άμυνα πήρε και πάλι τα ηνία του αγώνα, προηγήθηκε 45-49 στη γ’ περίοδο και με 49-56 στις αρχές του δ’ 10λεπτου. Εκεί, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για ένα φάουλ οπου όπως υποστηρίζουν τους έγινε, δέχθηκαν τεχνική ποινή και η Μαλεσίνα διατηρώντας ένα προβάδισμα ασφαλείας έφτασε στη νίκη με 67-58.
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Κάλφα.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-17, 22-13, 13-19, 13-18.
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Τριπηλόπουλος): Μώρος 12 (1), Μιχέλης 6 (1), Κάτσικας, Στιβαχτής, Παπαναγιώτου, Παπαδάκης 8 (1), Νικόλοβ 2, Χούμπα, Τσεκούρας 16 (1), Κουρέπης, Γεωργόπουλος 6, Χατζής 8.
ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Θάνος): Χαρατσής Αντ. 2, Τούντας, Ξετρίχης 3 (1), Βίγγος, Χαρατσής Ι. 19 (1), Ψωρομίτας, Συριστατίδης 16, Θεοφανόπουλος 3, Καραμίντζος 3, Κοτσιομίτας 2, Κατσαγάνης 13, Γάτος 6 (2).
eviabasket.gr
Λίγα τυχαία πλάνα από το 1ο μέρος του δυνατού αποψινού αγώνα στο κλειστό γυμναστήριο Αμφίκλειας.