....Πέμπτη 28 Μαρτίου σήμερα.....

Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Τελικός κυπέλλου ΕΠΣ Φωκίδας - Κυπελλούχος ο Κρισσαίος Χρισσού 3-1 με τον Αστέρα Ιτέας

Ο Κρισσαίος Χρισσού ανέτρεψε τα προγνωστικά και επιβλήθηκε δίκαια του Αστέρα Ιτέας με 3-1.
Παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες αρκετοί ήταν οι φίλαθλοι που παρακολούθησαν τον τελικό......

Στο πρώτο ημίχρονο ο δυνατός αέρας που ήταν υπέρ του Αστέρα δεν άφησε της ομάδες να αποδώσουν καλό ποδόσφαιρο.
Ο Αστέρας προηγήθηκε στο 32΄ με τον Δαμιανό και με το 0-1 οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ένταση του αέρα έπεσε αλλά σε κάποια διαστήματα είχαμε ισχυρή βροχόπτωση.
Ο Κρισσαίος έδειχνε αποφασισμένος και οι ποδοσφαιριστές του έπαιζαν με αποτέλεσμα ο Κρισσαίο να κυριαρχήσει στο δεύτερο ημίχρονο και να πετύχει τρία τέρματα ανατρέποντας το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Τα γκολ σημείωσαν
Στο 54΄ο Πιστόλας 1-1
Στο 58΄με αυτογκόλ του Χαρδαλούπα 2-1
Στο 68΄ο Μαρδάκης το τελικό 3-1.
Ο Αστέρας έκανε ένα πολύ κακό παιχνίδι ήταν ασύνδετος και με πολλά λάθη στην άμυνα.