....Πέμπτη 18 Απριλίου σήμερα......

Πέμπτη 28 Ιανουαρίου 2016

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΙΤΕΑ 45-44 για το Πρωτάθλημα Μπάσκετ Παίδων στον Δ' Όμιλο. Ο Γ.Σ. Ιτέας προκρίθηκε πρώτος στην επόμενη φάση

Ο αγώνας χάθηκε κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή με διαφορά ενός πόντου υπέρ του Μάκαρου Άμφισσας στο Κλειστό ...
Καμπεράκης στην Άμφισσα. Παρόλα αυτά η ομάδα μας προκρίθηκε πρώτη στον Δ' Όμιλο  στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος Παίδων στο μπάσκετ με 14 βαθμούς σε 8 συνολικά αγώνες (7 νίκες - 1 ήττα). Βρέθηκε, μάλιστα,  λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου μπροστά στο σκορ ακόμα και με 15 πόντους διαφορά, αλλά ο Μάκαρος στο δεύτερο ημίχρονο, γύρισε τον αγώνα και στο τέλος κατάφερε να πάρει τη νίκη με ένα πόντο διαφορά.