....Παρασκευή 29 Μαρτίου σήμερα..... Β Χαιρετισμοί της Παναγίας....

Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

Ανατροπή ο Φωκικός που γκρέμισε τον Εργοτέλη από την κορυφή

Ο Φωκικός μπορεί πλέον να νοιώθει σωσμένος.

Φωτιά σε ολόκληρο το πρωτάθλημα έβαλε η χρυσή αλλαγή του Φωκικού, Γιάννης Λουκίνας, που με δύο δικά του τέρματα έκανε την τρομερή ανατροπή και χάρισε...
μία μεγάλη νίκη στην ομάδα τουμε 2-1, γκρεμίζοντας έτσι τον Εργοτέλη από την κορυφή.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα, όμως οι Κρητικοί ήταν αυτοί που ευτύχησαν κόντρα στην ροή του αγώνα να πάρουν το προβάδισμα. Μετά από λάθος στην άμυνα του Φωκικού, ο Μπουχαλάκης έγινε αποδέκτης της μπάλας και με πολύ ωραίο σκαφτό σουτ κατάφερε να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του.
Οι γηπεδούχοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα, αφού στο 62' ο Λουκίνας πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και μόλις 4 λεπτά αργότερα κατάφερε να ισοφαρίσει, αφού μετά από σέντρα του Γκόμεζ έπιασε μία δυνατή κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασίου. Και σαν να μην έφτανε αυτό, 10 λεπτά αργότερα ο ίδιος με ένα πανέμορφο σουτ άφησε άγαλμα τον αντίπαλο τερματοφύλακα και κατάφερε να ολοκληρώσει την επική για τον Φωκικό ανατροπή. Η νίκη αυτή έβαλε και πάλι φωτιά στην κορυφή, αφού η απώλεια στοίχισε την πρωτιά στον Εργοτέλη, ενώ ο Φωκικός μπορεί πλέον να νοιώθει σωσμένος.
Φωκικός (Πέτρος Δημητρίου): Γεωργίου, Χαλούλος, Μαρτίνος, Αλμπέρτο, Κωστόπουλος, Σκαρίμπας, Θέος (65' Λουκίνας), Νάστος, Γουόρντεν (90+1' Αργυρός), Καραπέτσας (83' Σταθάκης), Γκόμεζ.
Εργοτέλης (Σίνισα Γκόγκιτς): Αθανασίου, Τζανακάκης, Γεωργίου, Γιοβάνοβιτς, Πίτσος, Κοζορώνης, Μπουχαλάκης (75' Δωματάς), Ρομάνο, Ζαχόρα (64' Ουέλινγκτον), Χαντί (84' Μπρούνο), Βερπακόφσκις.