ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

Translate

Τρίτη, 14 Μαρτίου 2017

ΔΗΜΟΣ ΔΕΛΦΩΝ: Οι δημαιρεσίες για την ανάδειξη Προεδρείου, Οικονομικής Επιτροπή και Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Στην Άμφισσα και στο Δημοτικό Κατάστημα (αίθουσα συνεδριάσεων Δημοτικού Συμβουλίου) στην πλατεία Κεχαγιά, σήμερα 12 Μαρτίου 2017, την Κυριακή στις 10.00΄ συνήλθε το Δημοτικό Συμβούλιο σε επαναληπτική συνεδρίαση.....
ύστερα από την αριθ. 4132/01.03.2017 πρόσκληση του συμβούλου του επιτυχόντος συνδυασμού που έχει εκλεγεί με τις περισσότερες ψήφους, δημοσιεύτηκε και επιδόθηκε με αποδεικτικό στους Συμβούλους, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν.3852/2010.
 Στη συνεδρίαση παρέστη ο Δήμαρχος Δελφών κ. Αθ. Παναγιωτόπουλος.
Τα πρακτικά τηρήθηκαν από την Ελ. Λαγγουράνη, δημ. υπάλληλο.
ΠΑΡΟΝΤΕΣ
 Α.Αγγελόπουλος
 Δ.Μπουλούτας
Α.Ζωμένος
Α.Παναγιωτόπουλος
 Ε.Κοτσάνου-Ρομβοτσάνου
Γ.Καπαρέλη-Χαρίτου
Α.Μανανάς
Α.Τσονάκας
Β.Καραγιάννης
Λ.Αναγνωστόπουλος
Ν.Μίχος
Π.Ταγκαλής
Α.Μάνιος
Χ.Παναγιωτόπουλος
Αικ. Καραδήμα
Α.Κυριακίδης
Τρ. Πιλάλα-Τσακίρη
Ε.Κουμπλή
Π.Κασούτσα
Μ.Ανδρεοπούλου
 Ι.Γεωργίου
Β.Πανάγου
Ευστ.Λεοντίου
Κ.Καραγιάννης

ΑΠΟΝΤΕΣ
Ν.Μολιώτης
 Δ.Καραγιάννης
Λ.Λύτρας
Ν.Σταντζούρης
Α.Κορδάς
Γ.Ιωσηφίδης
Χ.Σεγδίτσα-Πονήρη
Π.Μέγκος
 Γ.Δρακάκης
 Οι ανωτέρω κλήθηκαν νόμιμα.

ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΙΑΤΑΞΗ
1. Εκλογή Προέδρου, Αντιπροέδρου και Γραμματέα του Δημ. Συμβουλίου (άρθρο άρθρο 64 του Ν.3852/2010) .
2. Εκλογή Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου (άρθρο 74 του Ν.3852/2010).
3. Εκλογή Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου (άρθρο 74 του Ν.3852/2010).

1. Αποφασίζει κατά πλειοψηφία
Εκλέγει Πρόεδρο, Αντιπρόεδρο και Γραμματέα του Δημοτικού Συμβουλίου για δυόμιση έτη (05.03.2017- 31.08.2019), όπως παρακάτω:
1. Πρόεδρος ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Χαράλαμπος Παναγιωτόπουλος.
2. Αντιπρόεδρος η Δημοτική Σύμβουλος κ. Χρυσούλα Σεγδίτσα.
 3. Γραμματέας ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Διονύσιος Μπουλούτας.

2. Αποφασίζει κατά πλειοψηφία
Εκλέγει , κατ’ απόλυτη πλειοψηφία,
τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής για δυόμιση έτη (1.9.2014- 5.3.2017),
ως κατωτέρω: Τα
Τακτικά Μέλη:
1. Μίχος Νεκτάριος
2. Πιλάλα- Τσακίρη Τριανταφυλλιά
3. Αγγελόπουλος Αριστείδης
4. Τσονάκας Αθανάσιος
5. Καραδήμα Αικατερίνη
6. Ταγκαλής Παναγιώτης
7. Μανανάς Αθανάσιος
8. Σεγδίτσα Χρυσούλα

Αναπληρωματικά Μέλη: 1. Ανδρεοπούλου Μαρία 2. Πανάγου Βασίλειος 3. Μάνιος Ασημάκης 4. Καπαρέλη Γεωργία 5. Καραγιάννης Βασίλειος Πρόεδρος της Επιτροπής ορίζεται ο Αντιδήμαρχος κ. Λουκάς Αναγνωστόπουλος.

3. Αποφασίζει κατά πλειοψηφία
 Εκλέγει , κατ’ απόλυτη πλειοψηφία, τα μέλη της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής για δυόμιση έτη (05.03.2017- 31.08.2019), ως κατωτέρω:
Τακτικά Μέλη:
 - κ. Ανδρεοπούλου Μαρία
- κ. Αναγνωστόπουλος Λουκάς
- κ. Αγγελόπουλος Αριστείδης
 - κ. Πιλάλα-Τσακίρη Τριανταφυλλιά
- κ. Γεωργίου Ιωάννης
 - κ. Καπαρέλη Γεωργία
 - κ. Καραγιάννης Βασίλειος
 - κ. Λύτρας Λουκάς

 Αναπληρωματικά Μέλη: - κ. Κοτσάνου Ελισάβετ - κ. Κυριακίδης Αλέξανδρος - κ. Τσονάκας Αθανάσιος - κ. Ταγκαλής Παναγιώτης - κ .Κουμπλή Ελένη

Πρόεδρος της Επιτροπής ορίζεται ο Αντιδήμαρχος κ. Νεκτάριος Μίχος.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου


Για τους αναγνώστες
ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΣΧΟΛΙΑ