....Μεγάλη Δευτέρα 29 Απριλίου: Από τη σημερινή μέρα ξεκινούν τα άγια Πάθη του Κυρίου μας Ιησού Χριστού. .....

Δευτέρα 8 Απριλίου 2024

Η Μαλεσίνα που πέρασε νικηφόρα από το κατάμεστο κλειστό της Αμφίκλειας κερδίζοντας τον Άρη με 73-78

Η έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης τα τελευταία λεπτά του αγώνα σε συνδυασμό με τις πολλές χαμένες βολές (22) οδήγησαν στην ήττα την ομάδα μας.....

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ: Ευχαριστούμε τον κόσμο για την μαζική παρουσία του σε ένα ακόμα παιχνίδι!

Άλμα (επ) ανόδου στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ για τη Μαλεσίνα που πέρασε νικηφόρα από το κατάμεστο κλειστό της Αμφίκλειας κερδίζοντας τον Άρη με 73-78, σε ένα αγώνα με σασπένς και με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα του σκορ!

Μετά το 20-25 του 10′ ο Άρης με ευστοχία από την περιφέρεια και με πρωταγωνιστή τον Χαρατσή, έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 27-10 για να προσπεράσει στο ημίχρονο με 47-35.

Στο 30′ ο Άρης προηγήθηκε με 62-56, για ανεβάσει ταχύτητα η Μαλεσίνα και με πρωταγωνιστές στην επίθεση σε αυτό το διάστημα τους Γκιζόγιαννη-Καραβανά-Κάβουρα, να κάνει την ανατροπή και να πάρει τελικά τη νίκη με 73-78.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Πατάγιας.

Κριτές: Καλαντζής-Ντουρντουρέκας-Αναγνώστου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-25, 47-35, 62-56, 73-78.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Βέλλιος): Χαρατσής 27 (5), Ζωγράφος, Μιχέλης 11 (2), Καλπούζος, Φωτητζόγλου 13, Τσεκούρας 2, Πανουργιάς 6, Μπαρούτης, Κουρέπης 12, Κολιούκος 2.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Ιωακείμ): Καραμίντζος 12 (1), Κανακάρης 5 (1), Κάβουρας 18, Λελούδας, Παπακωνσταντίνου 3, Ιωακείμ, Δάρρας, Γκιζόγιαννης Σωκρ. 22 (1), Παϊσιος, Ταμπούρης, Καλογερόπουλος 9 (2), Καραβανάς 9.