.... Σήμερα, Πέμπτη 9 Μαΐου, είναι του Αγίου Χριστοφόρου του μάρτυρος και του Προφήτου Ησαΐα......

Παρνασσός Αμφίκλειας – Δάφνη Λιβανατών 0-4 ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ

Παρνασσός Αμφίκλειας - Προπονητής:  Δημ. Πούλος

ΚΟΛΙΟΥΚΟΣ, ΑΥΓΕΡΙΝΑΚΟΣ, ΓΟΥΛΑΤΗΣ, ΚΕΦΟΣ, ΤΣΑΦΟΣ, ΚΑΡΑΠΕΤΣΑΝΟΣ, ΜΙΧΑΗΛ, ΤΣΙΚΙΜΗΣ, MERCURI, ΣΑΚΚΑΣ, ΣΙΝΓΚ

ΑΝΑΠΛ. ΜΠΑΚΑΛΕΞΗΣ, ΞΕΖΩΝΟΤΟΣ, ΣΕΓΚΑ Φ, ΣΕΓΚΑ Α, ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΓΚΕΝΕΡΑΛΗΣ, ΓΚΕΝΕΡΑΛΗΣ Α, ΜΑΤΣΙΩΤΑΣ, ΖΟΣΙΜΠΛΗΣ

Δάφνη Λιβανατών - Προπονητής:  Δημ. Βέλλος

ΣΟΡΟΠΑΝΗΣ, ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ,  NOVRAI, ΤΣΟΥΚΑΛΟΣ, ΖΥΓΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΝΤΖΙΟΣ, ΒΑΡΥΠΑΤΗΣ Χ, ΒΑΡΥΠΑΤΗΣ ΑΓΓ, ΜΠΟΥΓΙΩΤΑΣ, ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΟΛΙΑΣ

ΑΝΑΠΛ. ΣΤΑΙΚΟΣ, ΑΜΠΕΛΑΣ, ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ, ΓΙΟΒΑΣ, ΑΝΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ, ΑΝΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α.

Για την 1η αγωνιστική της Α΄ Φθιώτιδας ο Παρνασσός Αμφίκλειας στο γήπεδό του αντιμετώπισε την φιλόδοξη Δάφνη Λιβανατών. Αν και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 0-4 υπέρ των φιλοξενούμενων, μέχρι το 60ο λεπτό ο αγώνας ήταν αμφίρροπος αν και η Δάφνη είχε προηγηθεί με γκολ του Ντζιού στο 21ο λεπτό.

Μετά το 66΄όταν και έγινε το 0-2 με τον Μπουγιώτα, η Δάφνη έδειξε την ανωτερότητά της και με γκολ των Ντζιού στο 75΄και του Άγγελου Βαρυπάτη στην λήξη του αγώνα επικράτησε άνετα με 0-4.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Παρνασσός αγωνίστηκε με 10 παίχτες από το 85΄λόγω τραυματισμού του Αυγερινάκου και ο Παρνασσός δεν είχε άλλη αλλαγή.

Δείτε τα γκολ και τις δηλώσεις των προπονητών στην κάμερα της Εν Δελφοίς.