Με το δεξί για τον Απόλλωνα στο πρωτάθλημα.
Μετά από όμορφο ποδόσφαιρο η ομάδα του Απόλλωνα κέρδισε εύκολα την Γλυφάδα.
Το σκόρ άνοιξε στο 9' ο Σίμος με ωραίο πλασέ μετά από σέντρα του Αλεξανδρή. .....

Το 2-0 έκανε στο 24' ο Πετσάβας μετά από ωραία προσπάθεια του Σίμου.
Το 3-0 και πάλι ο Σίμος πάλι από ασίστ του Πετσάβα και το σκορ έκελισε για το ημίχρονο ο Ζαχαρόπουλος στο 43' με σουτ έξω από την περιοχή.
Το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε καλά για τον Απόλλωνα αφού στο 47' στην κόντρα έγινε  4-1.
Σαν να μην έφτανε αυτό σε άλλη αντεπίθεση της Γλυφάδας στο 50 και ενώ είχε σηκώσει ο επόπτης οφσάιτ και σφυρίξει ο διαιτητής ο επιθετικός της Γλυφάδας πήγε με δύναμη στον τερματοφύλακα μας και τον τραυμάτισε με το γόνατο στο μέτωπο, ο οποίος έγινε αλλαγή και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο που του έγιναν 6 ράμματα.
Η συνέχεια ήταν ανάλογη του α' ημιχρόνου και ο Απόλλων πρόσθεσε άλλα 3 τέρματα.
Στο 53' με απ΄ ευθείς εκτέλεση κόρνερ του Μαργαρίτη, στο 64' με τον Δαμιανό με αριστερό σουτ έξω από την περιοχή και στο 77' πάλι ο Δαμιανός στην κόντρα και αφού έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Γλυφάδας έκλεισε το σκορ.
ΑΛΛΑΓΕΣ
51' Gorani αντί Κρίστο
62' Καραχρήστος αντί Σούφρα
62' Zaccelari αντί Σίμου
70' Τζαφέρης αντί Αλεξανδρή