ΕΡΩΧΟΣ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΧΗΣ

....Πέμπτη 28 Μαρτίου σήμερα.....

Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2017

ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ:Αποτελάσματα της 3ης αγωνιστική του κυπέλλου, Διαγόρας - Απόλλων Δελφών 3-0

Τα σημερινά αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής του κυπέλλου ερασιτεχνών.
Το σκορ της ημέρας ο Φωκικός.
Δύσκολα ο Απόλλων Ευπαλίου.
Η Ακαδημία Ποδ. Ιτέας συνέτριψε την Γλυφάδα με 5-0
Ο Διαγόρας επικράτησε άνετα.......

Ο Ησαΐας επικράτησε με σκορ (1-0) πριν λίγη ωρα του Αμφισσαϊκού 2006 στο Δημοτικό Γήπεδο Δεσφίνας και κατέκτησε τη πρώτη θέση του 2ου ομίλου έχοντας το απόλυτο με τρεις νίκες.
Σκόρερ για τον Ησαϊα ο αρχηγός Δημήτρης Λεοντίου στο 55΄.

ΦΩΚΙΚΟΣ - ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ  7-0
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ  4-3
ΗΣΑΙΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ - ΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΣ 2006  1-0
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΛΦΩΝ  3-0
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. ΙΤΕΑΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ  5-0

Άνετη επεκράτηση για τον Διαγόρα με 3-0 απέναντι στον Απόλλων Δελφών.Η ομάδα μας μπήκε αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο,με στόχο να καθαρίσει το παιχνίδι όσο πιο νωρίς γινόταν.Το 1-0 ήρθε στο 25ο λεπτό με τον Κοπανάκη.Στην συνέχεια η ομάδα μας μέχρι και την ανάπαυλα είχε τον έλεγχο χωρίς να κινδυνέψει ιδιαίτερα από τους φιλοξενούμενους.Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε στον αγώνα με σκοπό να καθαρίσει την νίκη,έχοντας την κατοχή της μπάλας,αλλά και αρκετές ευκαιρίες.Το 2-0 ήρθε στο 60' με ωραίο σουτ εντός περιοχής του Ιbra.Ο Κυριτσόπουλος με ωραία προσπάθεια διαμόρφωσε στο 82' το τελικό 3-0.
Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές και το προπονητικό τιμ για την σημερινή νίκη.

Το Δ.Σ. του Αθλητικού Συλλόγου Διαγόρα Πολυδρόσου ευχαριστεί θερμά τους φιλάθλους μας που κατέκλυσαν για άλλη μια φορά τις εξέδρες του σταδίου μας,σπρώχνοντας με την φωνή τους την ομάδα μας στην νίκη.