....Σήμερα Παρασκευή, 19 Απριλίου, η Εκκλησία γιορτάζει τον Ακάθιστο ύμνο......

Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2013

Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΦΩΚΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σε αγώνα που τα είχε όλα ο Διαγόρας Πολυδρόσου έφυγε από το Χρυσσό με την πρόκριση στην επόμενη φάση και με σκορ 2-3....

Η ομάδα της Πολυδρόσου έπαιζε από το 20΄λεπτό με 10 παίκτες λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Θ. Τζιβάρα.
Στο σημείο αυτό ο Κρισσαίος κέρδισε την αποβολή και πέναλτι που όμως πήγε χαμένο ( άουτ). Τον Τζιβάρα αντικατέστησε ο Σούλιας σε αλλαγή με τον Κυρίτση.
Στο 30΄λεπτό νέο πέναλτι για τον Κρισσαίο και 1-0.
Στο 38΄λεπτό Ο Αν. Νάστος έκανε το 1-1.
Στο 43΄λεπτό αυτογκόλ από τον Σούφρα της ομάδας του Χρυσσό και 1-2 για τον Διαγόρα που συνέχιζε με παίκτη λιγότερο.
Με αυτό το σκορ οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.
Στο 2ο ημίχρονο στο 53ο λεπτό και με σκόρερ τον Τσακίρη ο Κρισσαίος ισοφάρισε σε 2-2.
Εκεί που όλα έδειχναν ότι οι ομάδες θα πήγαιναν στην παράταση από ένα λάθος της άμυνας του Κρισσαίου ο Ρέββας έκλεψε την μπάλα, πάσαρε στον Π. Κυρίτση και αυτός έκανε το τελικό 2-3 και την ομάδα της Πολυδρόσου να περνάει στην επόμενη Φάση.