....Σήμερα Τετάρτη 24 Απριλίου.....

Τρίτη 13 Νοεμβρίου 2012

Ο απολογισμός των ομάδων του Διόνυσου για το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Νοεμβρίου 2012.

Α.Σ  ΔΙΟΝΥΣΟΣ  -  ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ
Μία νίκη και μία ήττα είναι ο απολογισμός των ομάδων του Διόνυσου για το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Νοεμβρίου 2012.
Αναλυτικά :

ΜΠΑΣΚΕΤ - Πρωτάθλημα Ανατολικής Στερεάς & Εύβοιας.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΠΑΙΔΩΝ - Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Κλειστό Αμφίκλειας   –  Σαββάτο 10.11.2012
Α.Σ  ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ : 53 – 61
Το Μάκαρο Άμφισσας αντιμετώπισε ο Διόνυσος στο Κλειστό της Αμφίκλειας την 4η αγωνιστική για το πρωτάθλημα παίδων του 4ου ομίλου.
Οι ομάδες παρουσιάστηκαν ισοδύναμες με το σκορ να εναλλάσσεται χωρίς καμία ομάδα να μπορεί να διατηρήσει το προβάδισμα.
Ο Διόνυσος καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 34 – 29.
Ο Μάκαρος ισορρόπησε το παιχνίδι στο τρίτο δεκάλεπτο όπου κατάφερε να ψαλιδίσει τη διαφορά και να προηγηθεί με 47 – 48. Η κούραση των παικτών του Διόνυσου ήταν αυτή που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Μάκαρου στο 4ο δεκάλεπτο με το τελικό σκορ 53 – 61.
Τα δεκάλεπτα : 12 – 11, 22 – 18, 13 – 19, 06 – 13.

Α.Σ ΔΙΟΝΥΣΟΣ (Τριπηλόπουλος Ντίνος)
Κέφος Λουκάς , Στρογγύλης Αναστάσιος , Θειακούλης Ιωάννης (10),  Καφάσης Ευστάθιος (5) , Κούλας Άγγελος  , Χαλκιάς Στέφανος (8 – 1τρ), Φιλίντας Κων/νος (4-1τρ), Κουρέπης Δημήτριος (22).

Β Ο Λ Ε Υ  - Πρωτάθλημα Κεντρικής Ελλάδος
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Κλειστό Λιβαδειάς – Κυριακή 11.11.2012

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - Α.Σ  ΔΙΟΝΥΣΟΣ : 0 - 3 σετ
Σε αγώνα της  4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Παγκορασίδων Κεντρικής Ελλάδας που έγινε στο Κλειστό της Λιβαδειάς η ομάδα του Διόνυσου επικράτησε της Αναγέννησης με 3 – 0 σετ.
Παρά τα χαμένα πολλά σερβις ο Διόνυσος επικράτησε εύκολα δίνοντας τη δυνατότητα στο προπονητή να χρησιμοποιήσει όλες τις παίκτριες.
Τα σετ : 15 – 25 , 17 – 25 , 18 – 25.