Νέα ήττα για τον Φωκικό από τον Εθνικό Γαζώρου με 4-0

Ο Εθνικός Γαζώρου  επικράτησε 4-0 του Φωκικού στις Σέρρες!
Μόλις στην πρώτη ευκαιρία των γηπεδούχων στο 17'...
ο Γκόγκας με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Ναλμπάντη άνοιξε το σκορ.
Πέντε λεπτά αργότερα η ομάδα του Κριστόφ Βαζέχα υπέστη κι' άλλο σοκ, όταν ο Ζυγκερίδης έκανε τη μπαλιά και ο Μπεκιάρης με σουτ σημείωσε το 2-0.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν και πάλι δυνατά και μόλις στο 49' ο Ζυγκερίδης έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, «γράφοντας» το 3-0! Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού και στο 70' ο Νύρλας σέντραρε και ο Ζυγκερίδής με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 4-0 για τον Γάζωρο.
Με αυτή τη νίκη ο Γάζωρος «σκαρφάλωσε» στην 11η θέση με 6 βαθμούς, ενώ ο Φωκικός βρίσκεται στην 9η με 7 βαθμούς.
Εθνικός Γαζώρου (Παναγιώτης Διλμπέρης): Αποστολίδης, Κοσμίδης (76' Παπάζογλου), Κουκόλης (75' Καρυπίδης), Καπίας, Μερεσιώτης, Μουσικάκης (67' Νίρλας), Ζιγκερίδης, Γεωργιάδης, Μπεκιάρης, Ναλμπάντης, Γκόγκας.
Φωκικός (Κριστόφ Βαζέχα): Γεωργίου, Κωστόπουλος, Χαλούλος, Εσόνο, Τετέ, Σκαρίμπας (56' Αμπντουραχμάνι), Ν' Γκουέμ, Μπουλούλης, Ευσταθίου (46' Λουκίνας), Ταμπάκης (76' Γεωργουσόπουλος), Γκόμεζ.