Translate

ΕΡΩΧΟΣ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΧΗΣ

....Σήμερα Μεγάλη Πέμπτη, 2 Μαΐου. ο μυστικός δείπνος.....Έφυγε από τη ζωή η Βασιλική Δρίβα Αρβανιτάκη, Στις 16:30 η κηδεία στην Πολύδροσο .....

Τετάρτη 8 Ιανουαρίου 2020

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. Ιτέας - ΦΩΚΙΚΟΣ ΑΣ 0-5 - Στην 1η θέση πέρασε ο Φωκικός

5η αγωνιστική πρωταθλήματος ΕΠΣ Φωκίδας (εξ αναβολής αγώνας)
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. Ιτέας - ΦΩΚΙΚΟΣ ΑΣ 0-5
(Ταμπάκης 41', Πολίτης 52', Αλολάρης 55'/ 62', Καλύβας 82').....

Με την νίκη αυτή ο Φωκικός πέρασε στην 1η θέση με 21 βαθμούς και ακολουθεί ο Ησαΐας Δεσφίνας με 19 βαθμούς.
Η ομάδα του Φωκικού ξεκίνησε με το δεξί τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το νέο έτος κερδίζοντας σήμερα το μεσημέρι την Ακαδημία ποδοσφαίρου Ιτέας, σε ένα αναβληθέν παιχνίδι.
Στο πρώτο μέρος παρότι η ομάδα του Φωκικού δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες δεν έκανε την σωστή επιλογή στην τελική ενέργεια. Ο Γιάννης Ταμπάκης στο 41 ξεκλείδωσε την αντίπαλη άμυνα διαμόρφωσε το 0-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος ο Φωκικός μπήκε δυνατά και στο πρώτα δέκα λεπτά ύστερα από δύο όμορφες ενέργειες του Ζιώγα και ισάριθμες ασίστ ο Πολίτης στο 52 και ο Σεγδίτσας Λ. στο 55 ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 0-3. Λίγα λεπτά αργότερα ο Αλολάρη έκανε το 0-4 και ο Καλύβας με ένα πολύ όμορφο γκολ διαμόρφωσε το τελικό 0-5.