Translate

ΕΡΩΧΟΣ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΧΗΣ

....Σήμερα Μεγάλη Πέμπτη, 2 Μαΐου. ο μυστικός δείπνος.....Έφυγε από τη ζωή η Βασιλική Δρίβα Αρβανιτάκη, Στις 16:30 η κηδεία στην Πολύδροσο .....

Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020

10η Αγωνιστική στην Α΄κατηγορία Φωκίδας - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ανατροπή στην ανατροπή στην Πολύδροσο.....

Στο πρώτο ημίχρονο ο Διαγόρας κέρδιζε με 1-0 την Γλυφάδα.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Γλυφάδα έκανε την ανατροπή και προηγήθηκε με 1-2. Στη συνέχεια ο Διαγόρας έκανε την ανατροπή της ανατροπής και νίκησε 3-2.
Απώλεια βαθμών για τον Απόλλωνα Δελφών που αν και προηγήθηκε με 1-2 της Ακαδημίας Ποδ. Ιτέας, στο δεύτερο ημίχρονο δέχτηκε την ισοφάριση για το τελικό 2-2.
Άνετες νίκες πέτυχαν ο πρωτοπόρος Φωκικός και η Ακαδημία ’94.

ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ - ΦΩΚΙΚΟΣ 0-4

Ο Φωκικός μέσα σε 5 λεπτά σημείωσε τρία τέρματα, από το 30 έως το 35 και ουσιαστικά καθάρισε το παιχνίδι.
Στο δεύτερο μέρος δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ είχε και δοκάρι και έφτασε στο 0-4 στο 75ο λεπτό.

Τα γκολ σημείωσαν:
(30' Αλολάρη, 32' Καλύβας, 34' Πολίτης, 75' Αυγουστίνος)

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. ΙΤΕΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΛΦΩΝ 2-2
Σε έναν ωραίο αγώνα με πολλές φάσεις και 4 γκολ Ακαδημία Ιτέας και Απόλλων Δελφών ισόπαλοι στο γήπεδο της Ιτέας.
Ο Απόλλων με πέναλτι που κέρδισε ο Βάσος και εκτέλεσε εύστοχα ο Τσώνης στο 8' προηγήθηκε με 0-1.
Στο 22' σε μία αντεπίθεση της Ακαδημίας Ιτέας έγινε το 1-1. Με ωραίο σουτ του Τοπούζι έξω από την περιοχή, μετά από κόρνερ το 1-2 για τον Απόλλωνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο με πέναλτι ( αμφισβητήθηκε από την ομάδα των Δελφών) το τελικό σκόρ 2-2.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ - ΓΛΥΦΑΔΑ ΔΩΡΙΔΑΣ 3-2
Την Νίκη με 3-2 και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε ο Διαγόρας επί της Γλυφάδας στο ΄΄Ιωάννης Κούσουλας΄΄ στην Πολύδροσο.
Δύο τέρματα πέτυχε ο Δημητρόπουλος και ένα ο Λουκόπουλος για τον Διαγόρα.

ΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΣ 2006 - ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ 0-4
Νικηφόρα και  από την Άμφισσα απέναντι στον Αμφισσαικό με 0-4 ο Ησαΐας Δεσφίνας!!
Παρά τον κακό αγωνιστικό χώρο και το τσουχτερό κρύο (λόγω ώρας αγώνα 17:30) η ομάδα της Δεσφίνας κατάφερε και πήρε τους 3 βαθμούς απέναντι στην νεανική και πολύ καλή ομάδα του Αμφισσαικού...
Για άλλη μια φορά ο Ησαΐας είχε "πολυφωνία" στους σκόρερ

(Καραμπετσος Δ, Παπαγεωργίου Τ, Παπαγεωργίου Κ, Λαζαρου Κ) φτάνοντας τους 25 βαθμούς (8-1-1) και την έκτη συνεχόμενη νίκη!!