.... Μεγάλο Σάββατο 4 Μαΐου σήμερα .....

Τετάρτη 9 Οκτωβρίου 2019

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ & ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΑΓΩΝΩΝ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ

Με νίκες των γηπεδούχων η 3η αγωνιστική για το κύπελλο ερασιτεχνικών ομάδων Φωκίδας. ....

Νίκη για τον Φωκικό επί του Απόλλωνα Δελφών για τον 1ο όμιλο και του Διαγόρα Πολυδρόσου επί της Ακαδημίας ’94, για τον 3ο όμιλο.
Σήμερα ο Απόλλων Ευπαλίου νίκησε τον Αμφισσαϊκό για τον 4ο όμιλο.
Ο Αστέρα Ιτέας αν και δεχθηκε πρώτος γκολ ( αυτογκολ) νίκησε τον Ησαϊα Δεσφίνας  για τον 2ο όμιλο, για να ολοκληρωθεί η 3η αγωνιστική.

Αστέρας Ιτέας - Ησαΐας Δεσφίνας 4-1
Ο Ησαΐας προηγήθηκε στο σκορ με αυτογκόλ του Αστέρα. Ο αστέρας ισοφάρισε για να κλείσει το ημίχρονο 1-1.

Στην επανάληψη ο Αστέρας κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να πετύχει γκολ και να διαμορφώσει το σκορ σε 4-1
Δείτε τις καλλίτερες φάσεις του αγώνα:

Απόλλων Ευπαλίου - Αμφισσαϊκός 2-0

Με πολλές αλλαγές στην σύνθεση του ο Απόλλωνας νίκησε με 2-0 τον Αμφισσαϊκό στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του κυπέλλου ΕΠΣ Φωκίδας 2019/2020 για τον 4ο όμιλο.

Τα 2 γκολ της ομάδας του Απόλλωνα σημείωσε ο Γιώργος Φλέγγας.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ '94  3-0
Εύκολη νίκη για τον Διαγόρα που επικράτησε με 3-0 της Ακαδημίας 94,και έκανε το 2 στα 2 στον 3o όμιλο του για το κύπελλο Φωκίδας.
Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν ο Μουτσιανάς στο 9ο και 40ο λεπτό, και ο Κυριτσόπουλος στο 61ο λεπτό.
Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, στην μνήμη του βετεράνου τερματοφύλακα της ομάδας μας Στέλιου Μιχελή που έφυγε από την ζωή,

Την σημερινή νίκη του ο Διαγόρας την αφιέρωσε στην μνήμη του Στέλιου.

ΦΩΚΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΛΦΩΝ 5-0

Στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς μπροστά στο κοινό του ο Φωκικός κέρδισε τον Απόλλων Δελφών με 5-0 και ικανοποίησε τον φίλαθλο κόσμο του που πήγε στο γήπεδο.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Φωκικός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, δημιούργησε ευκαιρίες, το γκολ όμως ήρθε από την άσπρη βούλα με τον Ηλία Καλύβα να ευστοχεί δύο φορές από τα 11 βήματα και να διαμορφώνει το σκορ του ημιχρόνου σε 2-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φωκικός συνέχισε να έχει την κυριαρχία του παιχνιδιού και σε όλο το παιχνίδι δεν απειλήθηκε. Ο Γιάννης Ταμπάκης με κεφαλιά έκανε το 3-0 και ο ίδιος παίκτης ύστερα από πολύ όμορφη κάθετη πάσα του Ηλία Παππά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Το σκορ έκλεισε ο Νίκος Ταμάμης, ο οποίος στο πρώτο επίσημο παιχνίδι του με την ομάδα άνοιξε λογαριασμό.
5.
Κουρελής Ανδρέας (C) (12. Σίμος Θανάσης)
6.
Παππάς Ηλίας
7.
Σεγδίτσας Λεωνίδας (14. Γουργιώτης Ορέστης)