....Σήμερα, Δευτέρα 18 Μαρτίου, σύμφωνα με το Εορτολόγιο, γιορτάζουμε την Καθαρά Δευτέρα ....Ανοιχτό το Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού....

Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017

Ο Διαγόρας επιβλήθηκε εκτός έδρας με 0-2,του Δωρικού Μαλαμάτων

Με το δεξί ξεκίνησε ο Διαγόρας το φετινό πρωτάθλημα,καθώς επιβλήθηκε εκτός έδρας με 0-2,του Δωρικού Μαλαμάτων.....

Η ομάδα μας η οποία παρατάχθηκε με αρκετές απουσίες,ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα, άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό με τον συνήθη ύποπτο στα τελευταία παιχνίδια  Κοπανάκη, έπειτα από φανταστική ενέργεια του Κυριτσόπουλου.
Ο Διαγόρας είχε και άλλες κλασικές φάσεις χωρίς όμως να τις μετουσιώσει σε γκολ, ολοκληρόνωντας έτσι το πρώτο μέρος.
Στο ίδιο τέμπο και στην επανάληψη η ομάδα μας,ελέγχοντας πλήρως την ροή του παιχνιδιού,μην αφήνοντας τους γηπεδούχους να αντιδράσουν.
Το 0-2 ήρθε στο 73ο λεπτό με ωραίο συρτό σουτ του Βουτσά.
Στα τελευταία λεπτά του αγώνα η ομάδα μας διαχειρίστηκε το υπέρ της σκορ χωρίς προβλήματα.

Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μας και το προπονητικό τιμ για την σημερινή νίκη.

Ο Α.Σ. Διαγόρας Πολυδρόσου, ευχαριστεί θερμά τον Α.Ο. Δωρικό και τους ιθύνοντες του για την άψογη φιλοξενία,και τους εύχεται καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.