ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ Ημέρα γεμάτη μπάσκετ η σημερινή (14.02.2016) για το σύλλογο μας!

Το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα για το ανδρικό μας τμήμα είναι γεγονός!
Η ομάδα μας επικράτησε της Δωρίδας με 73-37.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά όλο τον κόσμο που ήρθε και μας συμπαραστάθηκε σε αυτό το νέο ξεκίνημα,ιδιαίτερα θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους νεαρούς αθλητές των ακαδημιών μας για την ατμόσφαιρα που δημιούργησαν!.....
Νωρίτερα σε φιλικό αγώνα οι νεαροί αθλητές μας (μέχρι γ γυμνασίου) επικράτησαν με 54-53 της Δωρίδας!
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον Δ Καλπύρη για τις φωτογραφίες της σημερινής αναμέτρησης.
Ακολουθεί η ανάλυση του αγώνα από το eviabasket
Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Άρη Αμφίκλειας που επικράτησε εύκολα και δίκαια της Δωρίδας με 73-37.
Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή το πάνω χέρι στον αγώνα, προηγήθηκαν με 15-4 στο 10λεπτο και 35-16 στο ημίχρονο, φτάνοντας στο τελικό 73-37.
Αξιοσημείωτο, πως για τους γηπεδούχους σκόραραν 10 παίκτες ενώ χρησιμοποιήθηκαν και οι 12!
Διαιτητές: Χριστοδούλου-Τσάμης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-4, 20-12, 17-0, 21-21
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Ποζιός 3, Χούμπα, Μώρος 17, Μιχέλης 4, Νικόλοβ 10, Παπαδάκης 6, Σύρος 6, Φιλίντας 7 (1), Χατζής, Ζανιάς 2, Τσαρπαλής 4, Τσιαπραϊλης 14.
ΔΩΡΙΔΑ (Τσόκας): Τσόκας, Ντεντεκιώνης, Λέτσος, Συνάνης 3, Μαυρογιώργης, Καρπίδας 2, Σετόπουλος 12, Σταθόπουλος 7 (1), Χόντζας 2, Αλεξανδράτος 10.
* Πριν τον αγώνα του αντρικού, οι δύο ομάδες έδωσαν φιλικό ματς ανάμεσα στις ακαδημίες τους (φώτο), με παιδιά έως της Γ’Γυμνασίου. Το θέαμα ήταν πολύ καλό με τον Άρη να επικρατεί με 54-53.