....Πέμπτη 28 Μαρτίου σήμερα.....

Κυριακή 24 Ιανουαρίου 2016

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα ΑΝΔΡΩΝ του Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ στο πρωτάθλημα Α'' ΕΣΚΑΣΕ

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα ΑΝΔΡΩΝ του Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ στο πρωτάθλημα Α'' ΕΣΚΑΣΕ απέναντι στην ομάδα του ΓΕ Αλέξανδρος στη Ν. Αρτάκη στην Εύβοια  το απόγευμα του Σαββάτου με τελικό σκορ 69-78.
Ο ΓΕ Αλέξανδρος ήταν μπροστά στο σκορ για περίπου...
30′, αλλά η ομάδα μας κατάφερε να ανατρέψει το σκορ στο τέταρτο και καθοριστικότερο δεκάλεπτο του αγώνα κατακτώντας μια μεγάλη νίκη που μας επιτρέπει να βλέπουμε την παραμονή στην κατηγορία χωρίς άγχος σε αντίθεση βέβαια με τον Αλέξανδρο που μάλλον μπαίνει σε περιπέτειες.

ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:
Διαιτητές: Τσάλλας-Γερονικολός.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-17, 39-34, 55-52, 69-78.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Πανούσης):  Γκόλιας 22 (2) Δάβρης 6, Μακρυγιάννης 11, Καψούλης 6 Νικολάου 11, Σπύρου 8 (2), Λιαμπότης 5 (1), Βαληλας, Καζανάς, Κατόλης Παστήρας.
ΙΤΕΑ (Μωραϊτης): Ευθυμίου 15 (2,) Κουτρόγιαννος 6, Γεωργαντάς 9, Παρασκευόπουλος 2, Μπαντελάς 8, Μωραϊτης 18 (2), Παπαθεοχάρης 15 (4), Ντινόπουλος 2, Αγγελόπουλος 3 (1), Πράππας, Σταθάς, Σκούρας.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
Βαθμολογία 23.01.2016

Το επόμενο Σάββατο 30 Ιανουαρίου  παίζουμε εντός έδρας με τον Άρη Θήβας στις 6:00 μμ (ο οποίος σημειωτέον σήμερα κέρδισε με 2 πόντους διαφορά στην Άμφισσα τον Μάκαρο), ενώ μαζί με τον αγώνα του Σαββάτου υπολλείπονται 8 αγωνιστικές για την λήξη του Πρωταθλήματος Α'' ΕΣΚΑΣΕ. Σας περιμένουμε, λοιπόν,  όλους στο Κλειστό Γυμναστήριο Ιτέας!

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Αγωνιστική 30.01.2016

Διαβάστε περισσότερες λεπτομέρειες από τον σημερινό αγώνα και την μεγάλη νίκη της ομάδας μας ΕΔΩ