....Πέμπτη 18 Απριλίου σήμερα......

Κυριακή 3 Μαΐου 2015

Ημιμαραθώνιος της Αθήνας - 6ός στην κατηγορία του ο Αθανάσιος Χρ. Μουτσιανάς

Από νωρίς το πρωί οι δρόμοι στο Σύνταγμα γέμισαν χαρούμενα πρόσωπα. ....
Χιλιάδες δρομείς που δεν δυσκολεύτηκαν να αφήσουν το κρεβάτι τους, προκειμένου να πάρουν μέρος στο κορυφαίο γεγονός της Ανοιξης, τον 4o Ημιμαραθώνιο της Αθήνας. Δρομείς που στην διαδρομή τους από το σπίτι έως το Σύνταγμα είχαν μονάχα μια σκέψη: να χαρούν την συμμετοχή και να φτάσουν στον τερματισμό.
Η τέταρτη στάση του θεσμού, την οποία διοργάνωσε ο ΣΕΓΑΣ σε συνεργασία με τον Δήμο Αθηναίων, την Περιφέρεια Αττικής και κύριους χορηγούς την ΒΜW και την Aegean ήταν μια γιορτή για την Αθήνα και τους πολίτες της.
Στην εκκίνηση για τον ημιμαραθώνιο δρόμο και μαζί το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα πήραν μέρος περισσότεροι από 4.000 δρομείς, αριθμός που αποτελεί ρεκόρ για την διοργάνωση. Ο Μιχάλης Παρμάκης ήταν ο νικητής στην γενική κατάταξη με 1ώρα 11.58 και έδειξε ανεπηρέαστος από τον πυρετό των τελευταίων ημερών.
Ο Μουτσιανάς Αθανάσιος του Χρήστου που πήρε μέρος τρέχοντας στον αγώνα των 3 χλμ και στα 1123 άτομα που τερμάτισαν τον αγώνα κατετάγη 35ός και 6ός στην κατηγορία του