....Σήμερα Τετάρτη 24 Απριλίου.....

Τετάρτη 19 Νοεμβρίου 2014

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 12ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗΝ Α΄ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

Με την 12η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α' Φθιώτιδας.
Η Μαλεσίνα με 3 γκολ σε 15 λεπτά (67'-82') επικράτησε της Δάφνης Λιβανατών με 3-0 και έκανε το 12 στα 12. ....

Οι δυο ομάδες είχαν να αντιμετωπίσουν και το βαρύ αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της Μαλεσίνας.
 Εύκολο απόγευμα είχαν τα Καμένα Βούρλα στη Λάρυμνα καθώς νίκησαν την τοπική Προοδευτική με 3-0. Και τα τρία γκολ της ομάδας του Δημήτρη Πούλου σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.
Στη Μακρακώμη το Αρχάνι συνέχισε την πολύ καλή του πορεία καθώς επιβλήθηκε του Ολυμπιακού Λαμίας με 2-0 στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Με γκολ στο τέλος κάθε ημιχρόνου η Στυλίδα πήρε το τρίποντο κόντρα στον Ευρυτανικό με 2-0. Το σκορ της αγωνιστικής σημειώθηκε στο Νέο Κρίκελλο όπου η τοπική ομάδα σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι επικράτησε του Άρη Αγίου Κωνσταντίνου με 4-3. Τρίτη συνεχόμενη νίκη για το Καλαπόδι που κέρδισε την Ένωση 2010 με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γιάννη Λάππα, ενώ αποβλήθηκε και ο προπονητής τους Πέτρος Καραΐσκος καθώς είχε διένεξη με τον διαιτητή Παπακωνσταντίνου. Στα χαμηλότερα στρώματα της βαθμολογίας Παμμωλιακός και Μαγνησιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, ενώ δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχε η Αταλάντη που επιβλήθηκε εκτός έδρας του Παγκρατιακού με 2-1.
Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Παμμωλιακός-Μαγνησιακός 2-2 (25’, 86’ πεν. Ντζαβίδας-16’ Περιβολιώτης, 60’ Μπούσιος)

Στυλίδα-Ευρυτανικός 2-0 (45’ Τσιλίκας, 90+ Μπίκος)

Καλαπόδι-Ένωση 2010 2-0 (13’ πεν. Μαρτιναίος, 58’ Μακρής)

Μαλεσίνα-Δάφνη Λιβανατών 3-0 (67’ Ρούσσης, 75’, 82’ Ν. Λέντας)

Νέο Κρίκελλο-Άρης Αγίου Κωνσταντίνου 4-3 (13’ Kυρίτσης, 43’ Καυκιάς, 64’ Δημητρέλης, 82’ Καλοβελώνης-50’, 51’, 86’ Σπ. Ρίζος)

Αρχάνι-Ολυμπιακός Λαμίας 2-0 (64’ Μπομπότας, 74’ Κακάβας)

Παγκρατιακός-Αταλάντη 1-2 (54’ Ορ. Τσιγκόλης-25’ Μπάρμπας, 70’ Τζιβελέκης)

Προοδευτική Λάρυμνας-Καμένα Βούρλα 0-3 (23’ Τομόρι, 29’ Τζουάνας, 36’ Κραβαρίτης)

Κηφισσός Κάτω Τιθορέας-Αχιλλέας Δομοκού 3-0 α.α.