ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΧΗΣ

....Σήμερα Τρίτη 23 Απριλίου..... η εορτή του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου μεταφέρεται τη Δευτέρα, 6 Μαΐου 2024.....Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου.....

Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2014

ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗ ΦΩΚΙΔΑ

Ο Αστέρας Ιτέας νίκησε εκτός έδρας τον Ησαΐα Δεσφίνας και συνεχίζει στην κορυφή  της βαθμολογίας στη Φωκίδα....

Ο Διαγόρας αν και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 59 με τον Μ. Λέσση (απευθείας φάουλ) και να κάνει το 1-1, στο 77ο λεπτό πάλι από κακό υπολογισμό του τερματοφύλακα ( που ήταν ο καλύτερος παίχτης του Διαγόρα),ήρθε το 2ο γκολ του Αμφισσαικού και  ηττήθηκε  2-1.
Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα,
ΗΣΑΙΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ 1-2 (Ο-Ο)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ - ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ 4-1
ΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΠΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ 2-1
ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ ΧΡΙΣΣΟΥ - ΔΩΡΙΕΙΣ 3-3
Σε ένα πραγματικό ντέρμπι
Προηγήθηκε ο Κρισσαίος στο ημίχρονο 1-0, πέτυχε το 2-0, κατάφεραν να ισοφαρίσουν οι Δωριείς σε 2-2 και να προηγηθούν 2-3.
Στο τέλος με αυτογκολ ο Κρισσαίος ισοφάρισε σε 3-3, ενώ είχαμε και δύο αποβολές μια για κάθε ομάδα.