....Σήμερα Τρίτη 23 Απριλίου..... η εορτή του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου μεταφέρεται τη Δευτέρα, 6 Μαΐου 2024.....Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου.....

Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2014

ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΦΩΚΙΔΑ - ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΟΡΑ

Ημέρα των φιλοξενούμενων η 11η αγωνιστική στην Φωκίδα.
Διασώθηκε ο Ησαΐας που νίκησε την Οιάνθη με 1-0
Ήττες με το ίδιο σκορ( 2-4), αν και γηπεδούχοι ο Αστέρας Ιτέας που παραμένει στην κορυφή και ο Κρισσαίος, από τους Δωριείς και τον Αμφισσαϊκό αντίστοιχα.
Μεγάλη νίκη εκτός έδρας για τον Διαγόρα που αν και με 10 παίχτες επικράτησε άνετα της Ερατεινής με 2-3.
Στήν Β΄κατηγορία ο Δωρικός Μαλαμάτων νίκησε και αυτός ως φιλοξενούμενος τον Ολθμπιακό Κίρρας και αύξησε την διαφορά  στρους 5 βαθμούς.....

Στο 7ο λεπτό ο Ρέββας άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Πολυδρόσου.
Στο 15ο ισοφάρισε η Τολοφώνα Ερατεινής για να λήξει το ημίχρονο με 1-1.
Στο διάστημα αυτό ο Διαγόρας έχασε 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες για να προηγηθεί ξανά.
Στο 2ο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 63ο λεπτό αποβλήθηκε ο Στεργίου με 2η κίτρινη και η Πολύδροσος έμεινε με 10 παίχτες.
Όπως συνήθως έχει συμβαίνει με παίχτη λιγότερο ο Διαγόρας αποδίδει καλύτερα και επιβεβαιώνοντας τον κανόνα, στο 65ο λεπτό πάλι με το Ρέββα έγινε το 1-2.
Στο 80 λεπτό ο Prega έκανε το 1-3 και στο 90 η Ερατεινή απλά μείωσε σε 2-3.
Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Διαγόρας ήταν καλύτερος και καταφέρνοντας να αξιοποιήσει την υπεροχή του πήρε τους τρεις βαθμούς και προσπέρασε και την ομάδα της Ερατεινής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία μετά και την 11η αγωνιστική στην Α΄κατηγορία