....Σήμερα Τρίτη 23 Απριλίου..... η εορτή του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου μεταφέρεται τη Δευτέρα, 6 Μαΐου 2024.....Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου.....

Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2014

Τα σημερινά αποτελέσματα Α΄& Β΄κατηγορίας στη Φωκίδα

Ο Αστέρας Ιτέας νίκησε τον Απόλλωνα Ευπαλίου με 3-0 και παραμένει στην πρώτη θέση της Α΄κατηγορίας στη Φωκίδα....

Το 0-0 διατηρήθηκε μέχρι το 70ο λεπτό.
Όμως ο Αστέρας με σκόρερ τους: Χαρδαλούπα, Βάσο και Τοπούζι πήρε τη νίκη με τελικό 3-0
Στην Β΄κατηγορία είχαμε
ΓΡΑΒΙΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ 2-0 (1-0)
ΣΑΛΩΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ 1-3 (1-1)
Την ήττα γνώρισε ο Διαγόρας στο γήπεδό του από την Γλυφάδα με 1-4.
Στο 2΄λεπτό ο Νάστος Αν., κέρδισε πέναλτι και χρειάστηκε να το χτυπήσει 2 φορές ο Λέσσης  για να κάνει το 1-0.
Στο 7΄λεπτό ο αέρας έπαιξε άσχημο παιχνίδι στην ομάδα της Πολυδρόσου.
Σε ένα σουτ του Φλέγγα Γ. Ο Χουλιάρας έξω από την περιοχή απέκρουσε αλλά ο δυνατός αέρας βρήκε ανέτοιμο τον Τζιβάρα και έγινε το 1-1, σκορ ημίχρονο.

Στα τελευταία 10 λεπτά η Γλυφάδα κατάφερε να πετύχει τρία γκολ και να πάρει τους τρεις βαθμούς.
Στο 80ο λεπτό σε σουτ από πλάγια του Φλέγγα Χ. κακή εκτίμηση από τον Τζιβάρα και 1-2.
Στο 86ο λεπτό ο Τσίγκας με σουτ έγραψε το 1-3.
Στο 88ο λεπτό μετά από σουτ του Ρήγα ασθενή απόκρουση από τον τερματοφύλακα του Διαγόρα έγινε το τελικό 1-4.