Α΄ΦΩΚΙΔΑΣ: ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ -ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΝΙΚΗ ( ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ) ΕΚΑΝΕ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ

Τα σημερινά αποτελέσματα στην Α΄κατηγορία της Φωκίδας....

ΑΜΦΙΣΑΙΚΟΣ - ΗΣΑΙΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ         2-1
ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ ΧΡΥΣΣΟΥ - ΓΛΥΦΑΔΑ           2-0
ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ                         2-1
ΟΙΑΝΘΗ ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΤΕΑΣ  1-5
ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ -  ΤΟΛΟΦΩΝΑ          1-3

Ο Διαγόρας κατάφερε να ανατρέψει το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου και το οποίο διατηρήθηκε έως το 75ο λεπτό και να πάρει την πρώτη ( ως γηπεδούχος)πολύτιμη για την συνέχεια νίκη με 2-1.
Παρά την υπεροχή που είχε η ομάδα της Πολυδρόσου, από κτύπημα φάουλ η ομάδα της Ακαδημίας και ωραία κεφαλιά του Τσιμπούκη στο 30ο λεπτό κατάφερε να προηγηθεί με 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο και μέχρι το 75 ο Διαγόρας δεν κατάφερε να ισοφαρίσει. Το έκανε όμως ο Ρέββας στο 75ο λεπτό με δυνατό πλάγιο σουτ.
Έτσι φθάσαμε στο 88ο λεπτό και σε μια από τις επιθέσεις ο Διαγόρας κέρδισε πέναλτι με το Καρυώτη.
Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα και αμφισβήτησαν την απόφαση του διαιτητή.
Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Λέσσης πετυχαίνοντας το 2-1.
Στο 86 είχαμε και την αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Λαγγουράνη της Ακαδημίας.