....Πέμπτη 18 Απριλίου σήμερα......

Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2014

Επιστροφή στις νίκες για τον Φωκικό - Επικράτησε με σκορ 1-0 του ΑΟΧ

Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε ο Φωκικός που επικράτησε με σκορ 1-0 του ΑΟΧ για την 15η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Football League  OΠΑΠ....

To γκολ της νίκης σημείωσε στο 78’ ο Αλβάρεζ, ενώ η διαφορά θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερη εάν το μακρινό σουτ του Πεχλιβανόπουλου στο 92’ δεν έβρισκε το δοκάρι.
Απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του ΑΟ Χανίων, όπως αποδεικνύεται και από την βαθμολογική της συγκομιδή, αλλά και σε ακόμα μια εχθρική διαιτησία, ο Φωκικός κατάφερε να υψώσει το ανάστημά του και να αφήσει στο μακρινό παρελθόν τον αγώνα με την Μαγούλα.

Αναλυτικά οι φάσεις του αγώνα:
1' Έναρξη του αγώνα5’ Πρώτη απειλή του Φωκικού με σουτ του Ράντι
7' Διαμαρτυρίες του Φωκικού για ανατροπή του Φράγκου
9' Σουτ του Φράγκου, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος 11' Σουτ του Ασίγκμπα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Θεοδωρόπουλου
12’ Πλήρης η υπεροχή του Φωκικού στα πρώτα λεπτά του αγώνα, δείχνει ότι θέλει τη νίκη σήμερα
28' Σέντρα του Ράντι, κεφαλιά του Άλβαρεζ, πολύ δραστήριος ο Ισπανός
31' Χέρι υποδεικνύεται σε κοντρόλ του Θέου, νέες διαμαρτυρίες από Φωκικό
Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ
51' Ωραία ενέργεια του Άλβαρεζ που σουτάρει όμορφα αλλά ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρε
ι55' Τεράστια ευκαιρία για τον Φωκικό να ανοίξει το σκορ με σουτ του Τζέκου, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
58' Κεφαλιά - ψαράκι του Τζέκου, καμία ανησυχία για τον Θεοδωρόπουλο
75' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ με τον Μπουντόπουλο που όμως πλασάρει άουτ
78' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛ Εκτέλεση φάουλ από τον Αλβάρεζ στα δίχτυα των φιλοξενούμενων
84' Νέα διαμαρτυρία του Φωκικού για δεύτερη κίτρινη στον Γκούμα μετά από φάουλ στον Άλβαρεζ που δεν δόθηκε
85' Νέες διαμαρτυρίες για πέναλτι ξανά στον Φράγκο
92' ΔΟΚΑΡΙ για τον Φωκικό σε μακρινό σουτ του Πεχλιβανόπουλου

Οι συνθέσεις:
ΦΩΚΙΚΟΣ (Γ. Κούτσης):Λανζάνο, Καλαγκάνης, Άλλα, Σιμονιάν, Ασίγκμπα, Σκαρίμπας (77' Πεχλιβανόπουλος), Ράντι, Θέος (74' Γεωργουσόπουλος), Άλβαρεζ, Φράγκος (90' Πολυχρονάκης), Τζέκος
ΑΟΧ (Μ. Σεροπιάν: Θεοδωρόπουλος, Χατζηησαΐας, Ζντράβκοβιτς, Παπατζίκος, Μανωλάς, Τσάτσος (68' Βαλλιάνος), Πότσι, Γκούμας, Μπουντόπουλος (77' Πάγκαλος), Λουκίνας, Κοσταντίνοφ (56' Σκάρος)