....Σήμερα, Πέμπτη 25 Απριλίου 2024, τιμάται η μνήμη των: Αποστόλου και Ευαγγελιστού Μάρκου . .....

Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2013

Διεκόπη ο αγώνας κυπέλλου στην Κάτω Τιθορέα!

Τέσσερις ακόμη ομάδες της Α1 κατηγορίας τέθηκαν σήμερα εκτός κυπέλλου Φθιώτιδας, μετά τη διεξαγωγή των αγώνων της β΄φάσης της διοργάνωσης....

Πρόκειται για τον Ευρυτανικό Λαμίας που ηττήθηκε στο Καλαπόδι από το τοπικό συγκρότημα που αγωνίζεται στην Α' κατηγορία, τον Ελατειακό που έχασε στην Ελάτεια από τη Στυλίδα, τον Αστέρα Σταυρού που αποκλείστηκε στο Λιανοκλάδι από τον Αγρότη και την Σπερχειάδα 2005 που έχασε στον Μεγαπλάτανο από την Αταλάντη. Ένα μόνο παιχνίδι, αυτό που έγινε στο Ενωσιακό Αθλητικό Κέντρο, κρίθηκε στην παράταση υπέρ της Λάρυμνας
koutsovΔιακοπή του αγώνα είχαμε στην Κάτω Τιθορέα όπου ο Κηφισσός και η Μαλεσίνα 2008 τελείωσαν το 90λεπτο με ισοπαλία 1-1. Κατά την είσοδο της διαιτητικής τριάδας στα αποδυτήρια, λίγο πριν το ξεκίνημα της παράτασης, κάποιος ανεγκ΄'εφαλος από την κερκίδα πέταξε μπουκάλι γεμάτο με νερό στον α' βοηθόΒασίλη Κουτσόβουλο που τον βρήκε στο κεφάλι με αποτέλεσμα να αισθανθεί έντονη ζάλη. Εξετάστηκε από την γιατρό του αγώνα και ακολούθως μεταφέρθηκε στο Κέντρο Υγείας για εξετάσεις. Έτσι ο διαιτητής του αγώνα Γιάννης Σωσώνης διέκοψε οριστικά το ματς και η διεξαγωγή της παράτασης θα οριστεί εκ νέου από το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΠΣ Φθιώτιδας, αφού από το Φύλλο Αγώνα δεν φαίνεται η υπαιτιότητα καμμιάς από τις δύο ομάδες.
Να δούμε συνοπτικά όλα τα σημερινά αποτελέσματα καθώς και τα ζευγάρια της γ' φάσης που προέκυψαν:
Μώλος – Αρχάνι 7-0
Μαγνησιακός – Οπούντιος Μαρτίνου 3-6
Ολυμπιακός Λαμίας – Ομβριακή 3-0
Καλύβια – Άρης Αγ. Κων/νου 1-2
Νέο Κρίκελλο – Αστέρας Αγ. Σεραφείμ 3-2
Εθνικός Κομποτάδων – Κένταυρος Μελιταίας 3-2
Προμηθέας Στυλίδας – Προοδευτική Λάρυμνας 2-3
Ακαδημία/Ηρακλής – Ολυμπιακός Ανθήλης 2011 4-1