....Πέμπτη 28 Μαρτίου σήμερα.....

Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

Και μαθηματικά πρωταθλητής ο Κηφισσός Κάτω Τιθορέας

Τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος, ο Κηφισσός Κάτω Τιθορέας κατακτά και μαθηματικά πλέον το Τίτλο του πρωταθλητή στον 1ο όμιλο...

της Ά Κατηγορίας Φθιώτιδας. Η ομάδα του Κηφισσού σημείωσε μία ακόμα νίκη εντός έδρας με σκορ 2 – 1 απέναντι στην ομάδα του Μώλου,εξασφαλίζοντας έτσι και μαθηματικά τον τίτλο. Το σκορ άνοιξε στο 5’ με τον Ρέββα για τον Κηφισσό, άλλα ο Μώλος έφερε το παιχνίδι στα ίσα λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Το νικητήριο γκολ για την ομάδα του Κηφισσού σημειώθηκε στο 74’ με σκόρερ και πάλι τον Ρέββα.
Η Διοίκηση του Κηφισσού Κάτω Τιθορέας ευχαριστεί θερμά τον φίλαθλο κ.Ιωάννη Σκούρτη για την προσφορά του, καθώς μετά τη λήξη του αγώνα, έκανε το τραπέζι στην ποδοσφαιρική ομάδα, σε ταβέρνα της Κάτω Τιθορέας.
-  Η ομάδα του Παρνασσού Αμφίκλειας έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας απο την δύσκολη έδρα του Καλαποδίου, καθώς βρέθηκε 2 φορές πίσω στο σκόρ αλλά με γκολ του Σκοτίδα στο 40′  και Σελιστάι στο 90΄ κατάφερε να πάρει ένα βαθμό. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα είναι ότι για δεύτερο συνεχή παιχνίδι, η ομάδα του Παρνασσού έπαιζε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Σκοτίδα, για διάστημα μεγαλύτερο απο 50 λεπτά.