Α.Σ ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ - ΜΠΑΣΚΕΤ – Πρωτάθλημα Ανατολικής Στερεάς & Εύβοιας.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΑΝΔΡΩΝ Β΄ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ – Β΄ Γύρος

Κλειστό Αμφίκλειας   –  Σαββάτο 21.01.2013

Α.Σ  ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ : 51 – 54

Δεν κέρδισε ο Πρωτέας έχασε ο Διόνυσος.

Έτσι θα μπορούσε κανείς να πει κάνοντας... αναφορά στο παιχνίδι του Σαββάτου αφού η ομάδα του Διόνυσου πρόσφερε ουσιαστικά τη νίκη στον Πρωτέα στο κρίσιμο τελευταίο δίλεπτο κάνοντας τρία λάθη σε ισάριθμες επιθέσεις.

Κατά τα άλλα έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με διακυμάνσεις στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο 10λεπτο κυριάρχησε ο Διόνυσος  (20-9) κλείνοντας το ημίχρονο με προβάδισμα 9 πόντων (36 – 27 ).

Στο τρίτο 10λεπτο τα 4 γρήγορα φάουλ του Βασίλη Κράββαρη ανάγκασαν τον προπονητή να τον αποσύρει στον πάγκο με αποτέλεσμα ο Πρωτέας να ροκανίσει τη διαφορά και να κλείσει την 3η περίοδο από -9 σε +1 (42-43). Στο 4ο 10λεπτο η ομάδα του Πρωτέα φάνηκε πιο ψύχραιμη από το Διόνυσο φθάνοντας έτσι στη νίκη με σκορ 54-51.

Τα δεκάλεπτα : 16-18 , 20-09 , 06-16 , 09-11.

Α.Σ ΔΙΟΝΥΣΟΣ (Τριπηλόπουλος Ντίνος) 9/18 βολές, 4 τριπ.

Τσαπρούνης Ταξιάρχης 4 , Μώρος Φαίδων 17 (1τρ) , Κράββαρης Βασίλης 10 , Ιωάννου Λουκάς , Τσαρπαλής Κων/νος 16 (3τρ), Χατζής Τάσος 4, Στιβακτής Γεώργιος  , Κουρέπης Δημήτριος, Κράββαρης Σπύρος, Χαλκιάς Στέφανος, Γκιώνης Νικόλαος.