....Παρασκευή 29 Μαρτίου σήμερα..... Β Χαιρετισμοί της Παναγίας....

Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

Νίκη για τον Παρνασσό Αμφίκλειας εκτός έδρας

Τη Δεύτερη συνεχόμενη νίκη σημείωσε ο Παρνασσός Αμφίκλειας σήμερα στην δύσκολη έδρα της Κόμνηνας. Ο Παρνασσός κατάφερε να αποδράσει με το «διπλό» με το 3 – 2 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα. Το σκόρ άνοιξε ...
για την ομάδα του Παρνασσού με απευθείας εκτέλεση φαουλ ο Σκοτίδας γράφοντας το 0 – 1. Η ομάδα της Κόμνηνας όμως κατάφερε γρήγορα να ισοφαρίσει με κεφαλιά μέσα από την περιοχή όπου και το 1 – 1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Το Δεύτερο μέρος ξεκίνησε με την ομάδα του Παρνασσού να έχει την κατοχή της μπάλας και σε μία αντεπίθεση κατάφερε να πάρει και πάλι προβάδισμα μετά από πλασέ του Τσιπούγια σημειώνοντας το 1 – 2. Τα Κόμνηνα όμως ευτύχησαν με μία ακόμα κεφαλιά μετά απο εκτέλεση κόρνερ να φέρουν και πάλι το παιχνίδι στα ίσα, λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα. Η φάση όμως που έκρινε το τελικό σκορ σημειώθηκε ακριβώς με την σέντρα που έκανε ο Παρνασσός μετά από μακρινή πάσα η μπάλα κατέληξε στον Σελισταϊ και αυτός με ψύχραιμο πλασέ σημείωσε το τελικό 2 – 3.